0.38 Faiz Oranı İle 50 Bin TL Kredi! Ziraat Bankası 18 Ay Ertelemeli Destek Kredisi Veriyor

Ziraat Bankası destek kredisi için son başvuru tarihi uzatıldı. Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi ile 84 ay vadeli faizsiz 100 bin TL kredi ve 50 bin lira işletme kredisi veriliyor!

Finans 09.02.2022 - 07:20 09.02.2022 - 07:25 Gülcan Özer

Ekonomik olarak zorlu bir dönemeçten geçen vatandaşlar bankaların kredi kampanyalarını yakından takip ederken Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası, devlet bankası olmasının da verdiği avantaj ile vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. En uygun konut kredisi ve ihtiyaç kredisi veren banka olma unvanına sahip olan Ziraat Bankası farklı destek paketleri ile de vatandaşa alternatif seçenekler sunuyor. 

Ziraat Bankası bireysel kredilerin yanı sıra aynı zamanda tarımı ve köye dönüşü desteklemek içinde alternatif kredi paketleri ile müşterilerine uygun koşullarda nakit para desteği sağlıyor. Bu kampanyalardan biri de Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında sunulan 100 bin lira faizsiz kredi ve 50 bin TL düşük faizli 18 ay ertelemeli işletme kredisi desteği olarak öne çıktı. 

ZİRAAT BANKASI KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ SON BAŞVURU TARİHİ UZATILDI! 

Büyük ilgi gören ve yoğun başvuru alan köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var projesinde son başvuru tarihi 31 Aralık 2021 olarak ilan edilmişti. Ancak projenin yoğun ilgi görmesi üzerine son başvuru tarihi 12 Ekim 2022 tarihine kadar uzatıldı. Proje il bazında uygulandığı için son başvuru tarihi ve kredi koşulları değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle yaşadığınız ilde bulunan Tarım ve Orman Bakanlığı İl / ilçe müdürlükleri üzerinden bilgi edinebilirsiniz. 

köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var

0.38 FAİZLE ZİRAAT BANKASI İŞLETME KREDİSİ VERECEK!

Proje hakkında açıklama yapan Samsun Valisi Zülkif Dağlı ise açıklamasında "Ziraat Bankası, projeden yararlanacak üreticilere uygun koşullarla 100 000 TL'ye kadar yüzde 0 faizle kredi ve 100.000 TL'yi aşan kısım için güncel faiz oranı yüzde 4,5 olarak kredi kullandıracaktır. Bu kapsamda, üreticilerimiz damızlık koyun alımı amacıyla 7 yıla kadar vadeli yatırım kredisi ve yem giderlerinin karşılanması amacıyla da 18 aya kadar vadeli işletme kredisi kullanabilecektir. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diyerek aylık yüzde 0.38 faiz oranı ile kredi verileceğini söyledi.

Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında başvuruların alındığını belirterek "Bu kredide 7 yıl ödemeli faizsiz 100 bin lira, artı 50 bin lira yüzde 4,5 yıllık faizli ve 18 ay sonra ödemeli işletme kredisi olarak toplamda 150 bin liralık bir kredi kullanacak üreticilerimiz" diyerek 100.000 TL kredi paketinin sıfır faizli olarak verileceğini, 50 bin liralık kredinin ise işletme kredisi olarak 18 ay ertelemeli olarak yıllık yüzde 4,5 aylık ise yüzde 0,38 oranı ile verileceğini söyledi. 

zirata bankası kredisi

ZİRAAT BANKASI KÖYE DÖNÜŞ KREDİSİ, DESTEK KREDİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Projede köyünde hayvancılık yapmak isteyen kişilere kredi desteği verilmekte olup başvurular Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde bulunan Tarım ve Orman Müdürlükleri'nce kabul edilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@