0.41 Konut Kredisi Desteği ile Yüzde 0.88 Faizli 120 Ay Vadeli Vakıfbank Kampanyası!

Konut kredisi ile ev almak isteyenler için Vakıfbank'ın sürdürdüğü kampanya devam ediyor. Çevre Bakanlığı'nın desteği ile sağlanan kampanya müşterilere yüzde 0.88 faiz oranı sunmakta.

0.41 Konut Kredisi Desteği ile Yüzde 0.88 Faizli 120 Ay Vadeli Vakıfbank Kampanyası!

Devlet destekli konut kredisi kullanmak isteyenler için Vakıfbank ve diğer kamu bankaları yüzde 0.88, yüzde 0.92 ve yüzde 0.96 aylık faiz oranıyla 120 ay vadeli konut kredisi sunuyorlar. Özel kampanyalar arasında yer alan söz konusu kampanya kapsamında müşterilere yüzde 0.33, yüzde 0.37 ve yüzde 41 desteği veriliyor. Bu destekten yararlanmak için ise bazı şartların sağlanması gerekiyor.

DEVLET DESTEKLİ KONUT KREDİSİNDE YÜZDE 0.33, YÜZDE 0.37 VE YÜZDE 0.41 FAİZ DESTEĞİ SAĞLANIR

Bankaların standart konut kredisi paketlerinin yanı sıra devlet destekli devam eden ve vatandaşların gözünden kaçan bir konut kredisi paketi de kentsel dönüşüm kredisidir. İlan edilen listede yer alan vatandaşlar devlet bankalarına başvuruda bulunarak devlet destekli konut kredisi kullanabilirler. Çevre Bakanlığı'nın ilan ettiği hak sahipliği listesi 3 gruptan oluşuyor.

* Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri kentsel dönüşüm kredisi kullanabilirler.

* Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri bakanlığın kredi desteğini alabilirler.

* Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen maliklerde indirimli oranlardan faydalanabilirler.

vakıfbank 0.41 aralık sonu

Yukarıda yer alan hak sahipleri Vakıfbank üzerinden konut kredisi çekebilirler. Vakıfbank hak sahibi olma durumunu tespit ettikten sonra düşük faizle kredi sağlayacak. Destek oranları yüzde 0.33, yüzde 0.37 ve yüzde 41 olarak uygulanacak. Destek oranının standart orandan düşülmesi durumunda ise düşük faizli kredi oranları belli olacak.

* Yüzde 0.41 faiz desteği kapsamında konut kredisi çekecek olanlar için uygulanacak aylık konut kredisi yüzde 0.88 olacak.

* Yüzde 0.37 faiz desteği kapsamında konut kredisi çekecek olanlar için uygulanacak aylık konut kredisi yüzde 0.92 olacak.

* Yüzde 0.33 faiz desteği kapsamında konut kredisi çekecek olanlar için uygulanacak aylık konut kredisi yüzde 0.96 olacak.

vakıfbank 0.88 aralık sonu

En düşük faiz oranından faydalanmak isteyenler için oranların nasıl belirleneceği hakkında Vakıfbank resmi açıklamada bulundu.

Alınacak konutun enerji kimlik belgesi A sınıfında olursa faiz oranı yüzde 0.88 olarak uygulanacak. Ancak evin enerji kimlik belgesi B sınıfı olursa aylık faiz yüzde 0.92 olarak uygulanacak. Standart bir ev alımında ise Vakıfbank yüzde 0.96 faiz desteği uygulayarak 120 ay vadeli konut kredisi verecek.

SONRAKİ HABER