0.88 Faizle İkinci El Evlere Verilen Konut Kredisi! Kimler Kullanabilir? Şubat 2022

0.88 faiz oranıyla konut kredisi kullanımı Şubat 2022'de mümkün. Peki en düşük faizli konut kredisi kampanyası olan 0.88 faizle kimler nasıl kredi kullanabilecek? Şartlar neler? İşte detaylar

0.88 Faizle İkinci El Evlere Verilen Konut Kredisi! Kimler Kullanabilir? Şubat 2022

Konut kredisi faiz oranlarına bakıldığında faiz oranlarının yüzde 1.19 bandının üzerinde olduğu bu oranın özel bankalarda 2.99 seviyesine kadar çıktığı görülüyor. Düşük faizli kredi arayanlar ise bankaların devam eden kampanyalarını araştırıyorlar. Şubat 2022 döneminde devam eden kampanyalardan birisi de Vakıfbank tarafından sağlanan kentsel dönüşüm kredisidir.

Kentsel dönüşüm kredisi kapsamında sağlanan kredinin en ön planda yer alamasının nedeni ise yüzde 0.88 faiz oranıdır. Ev almak isteyenlerin mutlaka incelemesi gereken o kampanya ve detayları.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KAPSAMINDA VERİLEN 0.88 FAİZLİ KONUT KREDİSİ OCAK 2022

Kentsel dönüşüm kapsasamında sağlanan konut kredisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteği bulunuyor. Bu kredi kullanımında bakanlık ilgili bankaya müşteri adına yüzde 0.33, yüzde 0.37 ve yüzde 0.44 faiz olanağı sağlıyor. Bu destek ile birlikte konut kredisi faiz oranı yüzde 0.88 yüzde 0.92 ve yüzde 0.96 olarak uygulanıyor.

Oranların hangi seviyede olacağını ise konutun enerji kimlik sınıfı belirliyor. A sınıfında yer alan bir konut için müşteriler yüzde 0.88 faiz oranıyla konut kredisi kullanabilirler. B sınıfında yer alan bir konut için ise yüzde 0.92 faizle kredi kullanılabilir. Yüzde 0.96 oranlı faiz ise herkes için geçerli oluyor.

Kimler Kullanabilecek?

Vakıfbank resmi sitesinden 3 ayrı hak sahipliği açıkladı. Aşağıda yer alan listede yer olan vatandaşlar başvuruda bulunduklarında 0.88, 0.92 ve 0.96 faizle konut kredisi kullanabilecekler.

Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahiplerine.

Riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahiplerine.

Konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir konut almak isteyen maliklere.

Kapsam içinde yer alan vatandaşların kredi kullanım limitlerine hakkında Vakıfbank bir açıklamada bulunarak "Hak sahiplerine kullandırılacak faiz destekli kredi tutarı en fazla 200.000 TL’dir. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri adına faiz desteği sağlanacak toplam kredi tutarı her bir bağımsız bölüm için 200.000 TL ’yi aşmamak kaydıyla toplamda en fazla 1.000.000 TL olabilecektir." bilgisini paylaştı.

BAŞVURULAR BANKA ŞUBESİNE

Söz konusu kredi için kullanım detaylarını öğrenmek isteyenler ve başvuruda bulunacak olan vatandaşlar Vakıfbank şubelerine gidebilirler.