0.95 Konut Kredisiyle 105.000 TL'ye Lojman Satışı! İşte Başvuru Tarihleri

Adana Ceyhan'da yeni satılık lojman ilanı yayımlandı. Toplam 7 adet daire satışı yapılacak olan ilan ile konut fiyatları 105 bin TL'den başlıyor. İşte söz konusu satış duyuruları.

Emlak Haberleri 07.09.2021 - 09:47 07.09.2021 - 09:47 Mustafa KARAGÖZ

Ceyhan Kaymakamlığı tarafından yayımlanan duyuru kapsamında kamuya ait bazı lojmanların satışlarının yapılacağı duyuruldu. Milli Emlak Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan konutlara dair tüm esasları sizlerle paylaşıyoruz. İşte ilan edilen satış duyurusunun detayları. 

KAMU KONUTU SATIŞ İLANI

Yayımlanan konut satış duyurusunda konutlarıni Adana'nın Ceyhan İlçesinde Gazi Osmanpaşa mahallesinde yer aldığı duyuruldu. Konutların tamamı boç konumda olup ortalama 72 metrekare vüyüklükteler. Konut satışları için ilan edilen tabloda konutların değeri 105 bin TL ile 110 bin TL arasında değişiyor. Konutların 5 tanesi 105 bin TL muhammen bedel ile satılacak olup 2 tanesi için 110 bin TL muhammen bedel belirlendi. 

Satış Tablosu

adana lojman satışı eylül 2021

Yayımlanan duyuruda, söz konusu satışların ne zaman ve hangi ihale usulü ile yapılacağına dair bilgi verildi. Kurum duyurusunda "Yukarıda özellikleri belirtilen mülkiyeti Hazineye ait kamu konutlarının  2886 sayılı Kanunun 45'inci maddesine göre Açık Teklif Usulüyle Satış ihalesi Ceyhan Milli Emlak Müdürlüğü (Maliye Hizmet Binası 3. kat) Makam Odasında hizalarında belirtilen gün ve saatte yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Konutların satışı için ihale işlemleri 28 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Konut satışları için başvurular bu tarihten önce tamamlanacak. 

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu konut satışları için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar Ceyhan Milli Emlak Müdürlüğünden ihale şartnamesini bedelsiz olarak görebilecekler. İhale şartnamesini inceleyecek olan vatandaşlar şartların ve fiyatların kendilerine uygun olması durumunda başvurularını yapacaklar. Başvuru işlemleri aşağıda yer alan başvuru evraklarının kuruma iletilmesi ile tamamlanacak. İlk evrak ihale başvuruları için belirlenen geçici teminat bedelinin ödendiğine dair makbuz. Kurum bu evrakların dışında İkametgah İlmuhaberini, Nüfus Cüzdan örneğini, Özel kişiler adına vekaleten ihaleye iştirak edecek olanların noter tastikli vekaletname evraklarını teslim edecekler. 

0.95 FAİZLE İHTİYAÇ KREDİSİ

Kamu konutu satışlarında bankaların özel konut kredisi kampanyaları bulunuyor. Garanti BBVA, İş Bankası gibi konutların Milli Emlak Müdürlüğü ile yapmış oldukları anlaşmalar kapsamında 0.95 faiz oranıyla konut kredisi sağlıyorlar. Standart konut kredisi kapsamında 120 ay vade ile kullanılan konut kredisinde esnek ödme seçeneği bulunuyor. Başvurular ihale süreci sonunda bankalara doğrudan yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@