0.98 Faizli Katkı Paylı Konut Kredisi Kampanyası Anlaşmalı Konut Projeleri

0.98 faiz oranı ile kredi veren bankalar arasına Kuveyt Türk Katılım Bankası'da katıldı. Peki, 0.98 faizli anlaşmalı konut projeleri hangileri?

Konut Projeleri 10.01.2019 - 15:46 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

0.98 faiz oranı ile kredi veren bankalar arasına Kuveyt Türk Katılım Bankası'da katıldı. Peki, 0.98 faizli anlaşmalı konut projeleri hangileri?

0.98 konut kredisi faiz oranı veren bankalar arasına Kuveyt Türk Katılım Bankası da dahil oldu. 



Böylelikle 5 kamu bankası ve 2 özel banka olmak üzere 7 banka kendilerinden kredi çekerek inşaat yapan firmaların projelerine 0.98 konut kredisi desteği vereceğini duyurmuş oldu. 



Hangi Bankalar 0.98 Kredi Faiz Oranı ile Konut Kredisi Verecek?



Hatırlanacağı üzere kampanya ilk olarak 15 Aralık 2018 tarihinde Ziraat Bankası 0.98 konut kredisi kampanyası açıklaması gelmişti. Ardından Halkbank, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Ziraat Katılım bankaları kampanyaya katılmıştı. 



Yani 0.98 konut kredisi için tüm kamu bankaları katılım sağlamıştı. Ardından İş Bankası 0.98 konut kredisi kampanyası ile adını kampanyaya katılan ilk özel banka uvnanını elde etmişti. Kampanyaya son olarak ise Kuveyt Türk bankası oldu. 



0.98 Konut Kredisi Kampanyası Ne Zaman Sona Erecek?



Kampanyanın başladığı tarihte KONUTDER Başkanı Altan Elmas açıklama yaparak kampanyanın 2 ay boyunca süreceğini açıklamıştı. 



Yani yapılan bu açıklamaya göre 0.98 konut kredisi kampanyası Ocak ayı sonunda bitmiş olacak. Ocak ayına kadar indirimli konut kredisi kampanyası sayesinde ev almak isteyen kişiler bankalarla anlaşmalı müteahhitler tarafından üretilen konutları indirimli olarak satın alabilecek. 



0.98 Anlaşmalı Konut Projeleri Hangileri?



Her bankanın anlaşmalı olduğu konut projesi değişiyor. Listeler kampanyaya katıldığı belirtilen bankaların kendi internet siteleri tarafından duyurulurken yine ilgili banka şubeleri üzerinden de şahsen başvuru yapılarak bilgi alınabiliyor. 



Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@