0.99 Faiz Oranı İle Vakıfbank Sarı Panjur İlk Evim Konut Kredisi Kampanyası! İlk Evini Alana Özel Kredi Desteği

İlk evini almak isteyen kişilere yönelik olarak başlatılan devlet destekli özel konut kredisi kampanyası için başvuru başladı. Yeni konut kredisi kampanyası başvuru şartları neler, kimler çekebilir?

Finans 06.06.2022 - 09:40 06.06.2022 - 09:44 Gülcan Özer

Yükselen konut fiyatları nedeni ile vatandaşın ev sahibi olması her geçen gün biraz daha zorlaşırken kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunmuş ve ilk evini alacak olan kişilere düşük faizli destek kredisi vereceklerini açıklamıştı. Kamu bankaları üzerinden verilecek olan kredi paketinde beklenen detaylar açıklanırken Vakıfbank Sarı Panjur İlk Evim Konut Kredisi paketinde başvuruları almaya başladı. 

Vakıfbank 0.99 faizli konut kredisi kampanyasında beklenen başvuru şartlarını açıklarken yine kredi çekmek isteyen kişilerin merakla bekledikleri ödeme tablosu da kesinleşmiş oldu. Söz konusu kredi paketi hiç evi olmayanlara yönelik olarak verilecek olan nakit para desteğini kapsıyor. Bu paketten sadece ilk evini alacak olan kişiler yararlanabilecek. 

VAKIFBANK SARI PANJUR İLK EVİM KONUT FİNANSMANI KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Evi olmayan kişilerin ev sahibi olmasını sağlamak ve kiracılık oranını düşürmek amacı ile başlatılan Vakıfbank Sarı Panjur İlk Evim Konut Kredisi kampanyası büyük ilgi gördü. Yükselen ev fiyatları ve ev kiraları nedeni ile biran önce kendi evinin sahibi olmak isteyen kişilere hitap eden kredi paketinde faiz oranı yüzde 0.99 olarak belirlendi. Söz konusu oran ekonomistlerin kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere tavsiye ettikleri psikolojik eşik olarak tanımlanan seviyede yer alıyor. Kredi paketinden;

18 yaşını dolduran ve aylık düzenli gelire sahip olan Türk vatandaşları, ilk kez satın alacakları sıfır konutlar için yararlanabilecekler. Kredi çekilerek satın alınabilecek evin azami ekspertiz değeri 2 milyon TL ile sınırlandırılacak. Kredi başvuru formu dolduracak olan kişinin eşinin ve aynı hanede ikamet eden çocuğunun halihazırda konut/mesken/daire niteliğinde taşınmazı olmaması şartı aranacak. 

099 kredi paketi şartları

0.99 KREDİ HESAPLAMA! 120 AY VADELİ 100 BİN TL KONUT KREDİSİ AYLIK TAKSİT TUTARI KAÇ TL?

Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak Vakıfbank yukarıda yer alan şartları taşımaları durumunda 120 aya kadar vadeli yüzde 0.99 faiz oranı ile konut kredisi verecek. Bu oran üzerinden 120 ay vadeli 100 bin TL kredinin aylık taksit tutarı 1.427 TL olarak gerçekleşecek. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@