0,99 Faizli Konut Kredisinin Şartları Nelerdir, Hangi Bankalar Verecek, Başvuru Nasıl Yapılacak, Kimler Kullanabilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklama ile konut finansmanı müjdeleri verdi. Aylık 0,99 faizli konut finansmanı nedir, kimlere verilecek, şartları nelerdir?

Finans 09.05.2022 - 21:02 09.05.2022 - 21:02 Engin Uzunoğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ev satın almak isteyenlere bugün kabijne toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarla aylık 0,99 faizli kredi müjdesi verdi. Aylık 0,99 faizli konut kredisi nedir? Aylık 0,99 faizle konut kredisini hangi bankalar verecek? Aylık 0,99 faizli konut kredisi kaç yıl vadeli olacak? Düşük faizli konut kredisini kimler çekebilecek? 0,99 faizli konut kredisi ile hangi evler satın alınabilecek?

AYLIK 0,99 FAİZLİ KONUT KREDİSİNİ HANGİ BANKALAR VERECEK?

Aylık 0,99 faizli konut kredisi ile alakalı olarak detaylar henüz kamuoyu ile paylaşılmadı. Ancak bu krediler her zaman olduğu gibi yine kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından vatandaşlara kullandırılacak. Şartları karşılayan vatandaşlar bu konut finansmanından yararlanma imkanı bulup oldukça avantajlı bir şekilde ev sahibi olabilecekler.

AYLIK 0,99 FAİZLİ KONUT KREDİSİ VADESİ NE KADAR OLACAK?

Kamu bankalarından verilmesi beklenen aylık 0,99 faizli konut kredisi için merak edilen bir detay da azami vade süresi oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre bu konut kredisi 10 yıl vadeli olarak kullandırılacak. Bankaların konut kredilerinde uyguladıkları 120 ay vade sınırı bu kredi için de geçerli olacak. Vatandaşlar ev satın alırken 120 ay vadeli ve aylık 0,99 faizli konut kredisi çekebilecekler?

0,99 FAİZLİ KONUT KREDİSİNİN ŞARTLARI NELERDİR?

AYlık 0,99 faizli konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyenler bu kredi imkanına dair şartları merak ediyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına göre bu faiz oranı sadece birinci el konutların satın alımında geçerli olacak. Ayrıca konut kredisi imkanı yalnızca değeri 2 Milyon TL'ye kadar olan konutlar için geçerli olacak. 2 Milyon TL'nin üzerine çıkan konutlara bu kredi imkanı verilmeyecek. 

0,99 FAİZLİ KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Aylık 0,99 faizli konut kredisi için başvuru yapmak isteyenler bu başvuru işlemlerini nasıl hgerçekleştirebileceklerini merak ediyorlar. Bu kredi için de konut kredisi başvuru süreçleri uygulanacak. henüz detaylar belli olmasa da başvurular kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'a yapılacak. Bu bankalar 0,99 konut kredisi başvurularına ilişkin detaylı bir açıklama yapacaklar.

Emlak365.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@