1 Bitcoin 526 Bin Lirayı Aştı! BTC Kaçt Dolar, Ne Kadar?

Bitcoinde yaşanan yükseliş tüm hızı ile devam ederken dolar kurunda yaşanan yükselişten de destek bulan BTC 526 bin lira sınırını aştı!

1 Bitcoin 526 Bin Lirayı Aştı! BTC Kaçt Dolar, Ne Kadar?

Dünyanın en çok kullanılan ve en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para birimi olan Bitcoin yükselişini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. En son Çin tarafından alınan yasak kararları döneminde büyük değer kaybı yaşayan Bitcoin hızla toplanırken rekorla dönüş yapmıştı.

Yaşanan toplarlanma ile bitcoin'in değeri yükselirken iç piyasada dolar kurunun da rekor kırması ile bitcoin'i olan kişiler çifte kar elde etmiş oldu. An itibari ile 1 bitcoin 526 bin lira seviyesinin üzerini görmüş oldu.

BİTCOİN BUGÜN NE KADAR, 1 BİTCOİN KAÇ TL, DOLAR OLDU?

Bitcoin'de yaşanan değer kaybı yükselmeye devam ederken günlük bazda yaşadığı yüzde 3'lük yükselişin ardından 58 bin dolar seviyesi bir kere daha görüldü. Bitcoin cephesinde yaşanan olumlu gelişmeler ve yukarı yönlü fiyatlamalar diğer kripto para birimlerine de yansıdı. Bitcoin'in hızla değer kazanmasının ardından Etherum günlük yüzde 4,2 oranında değer artışı yaşayarak 3 bin 640 dolar seviyesinden işlem gördü.

14-ekim-tarihli-bitcoin-kuru

Bitcoin tarafından yapılan atak sonrası 1 bitcoin 526 bin 359 TL seviyesinden işlem gördü. Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde kripto para piyasasında işlem gören en büyük 100 kripto para biriminden 78 tanesi dolar bazında değer artışı yaşadı. Bitcoin 'de yaşanan yükselişin ana nedeni geride bıraktığımız günlerde yaşanan sert düşüşün ardından fiyatın çekildiği seviyenin makul bulunması ve alım fırsatı olarak algılanması olarak gösterildi.

SONRAKİ HABER