1 Ekmek 2.50 TL Oldu! İstanbul'da Ekmeğe Zam Geldi

İstanbul'da ekmeğe zam talebi onaylandı. Bundan sonra 230 gram ekmek 2.50 TL'den satılacak.

Gündem 12.11.2021 - 09:58 12.11.2021 - 09:59 Mustafa KARAGÖZ

Bir süredir İstanbul gündeminde yer alan ekmeğe zam tartışmaları resmileşti. İstanbul Ticaret Odası'nın son toplantısında ekmek fiyatlarının 2.50 TL olması kararlaştırıldı. Alınan karar sonrası ise İTO'ya bağlı tüm fırıncılar 230 gram ekmeği 2,5 TL'den satmaya başlayacak.

İSTANBUL'DA EKMEĞE ZAM GELDİ

İstanbul'da ekmek fiyatları ve gramaj değişimi gibi konular uzun zamandır konuşuluyordu. Ekmek fiyatlarına yapılması istenen zam ile ilgili karar ise bir önceki akşam saatlerinde gerçekleştirilen toplantı ile ele alındı. İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirilen toplantıda zam konusu konuşuldu. Toplantı sonrasında ise fiyatların artması öngörüldü. 

İTO toplantısından çıkan karar ise  230 gramlık ekmeğin satış fiyatının bundan sonra 2.50 TL olması oldu. Esnaf Odası'na bağlı fırıncıların yapacağı ekmek zammının ise, yarın onanması bekleniyor.

Bazı İlçelerde Ekmek Fiyatları Önceden Zamlanmıştı

Zam öncesi ise İstanbul'da bazı ilçelerde fiyatların arttığı iddia edimişti. Zam kararı onaylanmadan zam yapıldığı iddia edilirken özellikle Büyükçekmece, Çatalca, Sarıyer, Ümraniye, Eyüpsultan, Bağcılar ve Şişli ilçelerindeki fırınlarda fiyat artışının henüz kesinleşmemesine rağmen uygulandığı öne sürülmüştü. 

Diğer Şehirlerde Zam Gelecek Mi?

İstanbul'un ardından diğer şehirlerde yaşayan vatandaşlar da kendi illeri için merak içerisindeler. Dİğer şehirlerden açıklama gelmezken dolar kuruna bağlı maliyet artışları nedeniyle zamların gelebileceği öne sürülüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@