1 Milyonuncu TOKİ Konutunu Cumhurbaşkanı Erdoğan Törenle Teslim Edecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ev sahibi olmayan vatandaşların konut edinmeleri sağlanmaya devam ediliyor. TOKİ bugüne kadar 5 milyonu aşkın vatandaşın barınma ihtiyacını karşılarken 1 milyonuncu konutun anahtarının hak sahibi vatandaşa teslim edilmeye hazırlanıldığı bildirildi. 

TOKİ 04.07.2021 - 23:30 04.07.2021 - 23:30 Emlak 365

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye'de dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak konusunda aktif rol almaya devam ediyor. 2003 yılından itibaren bugüne kadar 1 milyon konut inşa etmeyi başaran TOKİ ciddi bir rekorun da altına imza attı. 

1 MİLYONUNCU TOKİ KONUTUNU CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TESLİM EDECEK

TOKİ tarafından inşa edilen 1 milyonuncu konutun anahtarı hak sahibi vatandaşa düznlenecek olan törenle teslim edilecek. Ankara'nın Sincan ilçesinde düzenlenecek olan tören ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 milyonuncu TOKİ konutunun anahtarını sahibi olan vatandaşa teslim edecek.

7 Temmuz Çarşamba günü yapılacak olan konut teslim töreninde TOKİ'nin 1 milyonuncu konutunun sahibine Cumhurbaşkanı Erdoğan sürprizi yapılacak. Bu konutun sahibi evinin anahtarını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden alacak. 

Ankara Sincan'da gerçekleştirilecek olan törende Türkiye'nin 7 ayrı bölgesine canlı olarak bağlanılığ konut teslimleri yapılacak. TOKİ'nin verdiği bilgilere göre Giresun Bulancak, Denizli Bozkurt, Konya İmrenler, Diyarbakır Sur, Kocaeli Dilovası, Burdur Karamanlı ve Kars Sarıkamış TOKİ konut projelerinin anahtar teslimleri bu törenle gerçekleşecek. 

2003 yılında dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile TOKİ ülke genelinde konut üretim seferberliği başlatmıştı. TOKİ aradan geçen 19 yılda çok sayıda konut projesini tamamlamayı başardı. Bu anlamda ülkenin imar faaliyetlerinde yönlendirici kurum olan TOKİ yatay mimari ve yöresel mimari eserleri ile farklı bir konut inşa konsepti ortaya koymayı başardı. 

TOKİ'NİN 19 YILDA YAPTIĞI PROJELER

TOKİ tarafından yapılan inşaat çeşitleri yalnızca konutlarla sınırlı kalmadı. Gereken yerlerde müdahalede bulunan bir kurum olan TOKİ 1276 okul, 201 öğrenci yurdu, 21 üniversite binası, 268 hastane, 97 sağlık ocağı, 19 stadyum, 993 spor salonu, 840 cami, 285 kamu hizmet binası inşa etti. 

TOKİ inşaat faliyetleri arasında Türkiye'de son yılların vizyon projeleri içerisinde gösterilen Millet Bahçeleri de yer alıyor. Buna göre 192 Millet Bahçesi TOKİ tarafından inşa ediliyor. 

Şehir merkezlerinde bulunan alanlar TOKİ tarafından projelerndirilerek Millet Bahçesi haline getirilerek kentlere yeni yaşam alanları kazandırılıyor.

TOKİ'nin inşa ettiği Millet Bahçeleri olası bir deprem durumunda deprem tyoplanma alanı olarak kullanılacak şekilde tasarlanıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@