1 Ocak Cumartesi Nöbetçi Noterler Açık Olacak Mı? TNB Haftasonu Noter Uygulaması

1 Ocak cumartesi günü nöbetçi noterler açık olup işlem yapacaklar mı? Nöbetçi noterler haftasonu çalışacak mı? Noterde işlemi olanlar için TNB son dakika açıklamaları.

Gündem 30.12.2021 - 09:59 30.12.2021 - 10:00 Mustafa Karagöz

Yılbaşı tatili kapsamında kamu kurumlarının çalışma takvimleri merak ediliyor. Cuma günü ve cumartesi günü kurumların çalışma saatleri veya nasıl çalışacakları ise hafta içinden açıklandı. 

CUMA GÜNÜ KAPALI OLAN KURUM OLACAK MI?

31 Aralık cuma günü kapalı olacak kurum olmadığı araştırılıyor. Ancak vatandaşların bilmesi gereken nokta Cuma günü yani 31 Aralık'ta hiçbir kamu kurumu kapalı olmayacak. Mesai saatleri de normal şekilde devam edecek. 

Cuma günü tüm noterler açık olup hizmet verecekler. PTT, bankalar, tüm devlet kurumları, kargolar cuma günü akşam normal mesai saatine kadar çalışacaklar. Hiçbir kurumda yarım mesai uygulaması olmayacak. 

Öğrenciler ve velililerde okulların durumunu merak ediyorlar. Peki okullar cuma gününde tatil olacak mı yada yarım gün mü olacak? Okullarda diğer kurumlar gibi tam gün eğitim yapackalar. Cuma gününde öğrenciler ve öğretmenler tam gün ders işleyecek olup yarım gün uygulaması olmayacak. 

NÖBETÇİ NOTERLER CUMARTESİ AÇIK OLACAK MI?

Yılbaşı tatili Cumartesi günü ayın 1. gününde olacak. Resmi tatil olan Cumartesi gününde nöbetçi noterler kapalı olacak. Cumartesi günü sadece sağlık kuruluşlarının acil bölümleri açık olacak. Bunun dışında ise tüm kurumlarda resmi tatil uygulaması geçerli olacak. 

Pazar günü ise nöbetçi noterler tüm şehirlerde ise hizmete devam edecekler. Vatandaşlar Türkiye Noterler Birliği'nin resmi sitesinden nöbetçi noter arama sayfasından kendi şehirlerinde hangi noterlerin açık olmayacağını sorgulayabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@