1 Ocak Eczaneler Kapalı Nöbetçi Eczanelerde Uzun Kuyruklar Oluştu

1 Ocak Cumartesi günü resmi tatil kapsamında eczaneler kapalı olunca vatandaşlar nöbetçi eczanelerin yolunu tuttular. Ancak nöbetçi eczanelerde de büyük yoğunluk yaşandı, uzun kuyruklar oluştu.

Gündem 01.01.2022 - 16:25 01.01.2022 - 16:25 Mustafa Karagöz

1 Ocak Cumartesi günü resmi tatil kapsamında yer aldığı için eczanelerin tamamı vatandaşlara hizmet veremedi. Eczanelerin kapalı olması nedeniyle vatandaşlar kendi ilçelerinde yer alan nöbetçi eczanelerin listelerine ulaşmaya çalıştılar. Listelerden açık eczanelere gittiklerinde ise uzun kuyruklar ile karşılaştılar. 

NÖBETÇİ ECZANELERDE UZUN KUYRUKLAR

Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere kalabalık şehirlerde ilaçlara ulaşmak isteyen vatandaşlar en yakın nöbetçi eczaneye gitmek için harekete geçtiler. Ancak yılbaşından sonra eczanelerin önlerinde çok uzun kuyruklar oluştu. 

Resmi Tatil öncesinde tedbirini almayan yada son dakika acil ihtiyacı olan vatandaşlar uzun sıralarda kendilerine sıra gelmesini beklediler. Sırada bekleyen vatandaşların çoğu ise cumartesi günü eczanelerin açık olduğunu düşündükleri için önceden tedbir almadıklarını ifade ederken resmi tatil olduğunu unuttuklarını söylediler. 

eczaene-kuyruk

Sırada bekleyen bazı vatandaşlar ise daha fazla eczanenin yılbaşından sonra hizmet verebileceği yönünde sitemde bulundular. 

NÖBETÇİ ECZANE ADRESİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Vatandaşlar kendi il veya ilçelerinde nöbetçi eczanelerin listelerine internet üzerinden ulaşabileceklerdir. Eczacı Odaları siteleri üzerinden hem cumartesi günü hemde pazar günleri açık olan eczanelerin hangileri olduğu, açık adresleri, telefon numaraları ve konum bilgileri paylaşıldı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@