1 Ocak'ta Eczaneler Açık Mı? Eczaneler Kaçta Açılacak?

1 Ocak'ta ilaç ihtiyacı olan vatandaşlar 1 Ocak'ta eczaneler açık mı, eczaneler kaça kadar açık araştırıyor.

Gündem 01.01.2022 - 12:27 01.01.2022 - 12:27 Büşra Uluşen

1 Ocak yılbaşı gününün resmi tatil olması nedeniyle birçok işletme hizmet vermiyor. Vatandaşlar yılbaşında eczanelerin açık olup olmadığını merak ediyor. 

Yılın ilk günü olan 1 Ocak'ta eczaneye gitmesi gereken vatandaşlar eczanelerin kaçta açılacağını ve nöbetçi eczane listelerini araştırıyor. Bilindiği üzere eczaneler hafta içi her gün ve Cumartesi günleri hizmet veriyor. Ancak Pazar günleri ve resmi tatillerde kapalı oluyor.

1 Ocak'ta Eczaneler Açık Mı?

1 Ocak günü, yılın ilk günü olması nedeniyle Tüm Türkiye'de resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Resmi tatillerde eczaneler kapalıdır ancak nöbetçi eczaneler her zaman olduğu gibi hizmet vermektedir.

eczane

Eczaneler, resmi tatiller dışında hafta içi saat 09.00 ile 19.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Eczaneler normal şartlarda Cumartesi günü de açıktır ancak Pazar günü nöbetçi eczaneler dışındaki tüm eczaneler kapalıdır. 

Eczaneler resmi tatillerde nöbetçi olmasalar da nöbetçi eczanelerin bilgilerini ve adresini camlarına asarak bilgilendirme yaparlar. Yılbaşı günü ilaca ya da herhangi bir tıbbi malzemeye ihtiyaç duyan vatandaşlar, yaşadıkları şehirdeki nöbetçi eczaneleri öğrenerek alışverişlerini gerçekleştirebilirler. 

1 Ocak 2022 Eczaneler Kaça Kadar Açık?

1 Ocak'ta eczaneler kapalıdır. Yılbaşı günü sadece nöbetçi eczaneler hizmet vermektedir. Nöbetçi eczanelerin listesi Eczacılar Odası tarafından güncel olarak yayınlanmaktadır. 

Eczaneler yılbaşından sonra hafta içi her gün 09.00 - 19.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@