1 TL'lik Rekor Akaryakıt Zammından Önce Ülke Genelinde Benzin İstasyonlarında Uzun Kuyruklar Oluştu!

Akaryakıt fiyatlarına gelen dev zamların ardından araç sahibi vatandaşlar benzin istasyonlarına koştular. Ülke genelinde tüm şehirlerde benzin istasyonlarında uzun kuyruklar meydana geldi.

Gündem 24.11.2021 - 22:10 24.11.2021 - 22:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik alanada yaşanan gerilemeler ilk olarak akaryakıt ürünlşerine yansıyor. İthal maliyetinden dolayı akaryakıt ürünlerine son dönemlerin en büyük zammı bugün yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşverenler Sendikası (EPGİS) akşam saatlerinde benzine, motorine ve LPG otogaza zam yapıldığını açıkladı.

AKARYAKIT FİYATLARI ARTTI!

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar oldukça yüksek seviyede gerçekleşti. Buna göre benzinin litre fiyatına 1,02 TL, motorinin litre fiyatına 1,06 TL ve LPG otogazın litre fiyatına da 65 kuruş zam yapıldı. Bu zamların ise be gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacağı açıklandı. Akaryakıt fiyatları bu gece 00:00 itibariyle vatandaşlara zamlı olarak satılacak.

BENZİN İSTASYONLARI DOLDU TAŞTI!

Akaryakıt fiyatlarına yapılan zammın ardından Türkiye genelinde tüm benzin istasyonları adeta dolup taştı. Yaklaşık 1 TL'lik zammın fiyatlara yansıtılmasından önce araçlarının depolarını doldurmak isteyen vatandaşlar benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluşturdular. Özellikle büyük şehirlerde araçlarına akaryakıt satın almak isteyen araç sahipleri saatlerce sırada beklemek zorunda kaldılar. 

akaryakıt kuyruğu

AKARYAKIT KUYRUĞUNDA KAVGALAR ÇIKTI

Akaryakıt zammından etkilenmeden son bir defa benzin, motorin ve LPG Otogaz satın almak isteyen vatandaşlar benzin istasyonlarına akın ettiler. Oluşan yoğun kalabıkla beraber vatandaşlar arasında sık sık tartışmkalar yaşandı. Sıra nedeniyle tartışan vatandaşlar zaman zaman yumruk yumruğa kavgaya da tutuştular. Bu kavga görüntüleri sosyal medyada yer alırken insanların akaryakıt satın alabilmek için verdikleri mücadele ortaya çıktı. 

BİR DEPO AKARYAKITTA KAÇ TL KAZANÇ ELDE EDİLİYOR?

Yeni akaryakıt zamlarının pompa fiyatlarına yansımadan önce araçlarının depolarını doldurmak isteyen vatandaşların ne kadar kazanç elde edecekleri de merak ediliyor. Bir otomobilin deposunun 50 litre olduğu düşünülürse benzin veya motorin alınması durumunda araç sahipleri 50 TL tutarında tasarruf yapabilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@