10 Ağustos Cumartesi Evde Bakım Parası Maaşı Yatan İllerin Tam Listesi

Evde bakım maaşı parası yatan iller listesi güncellendi. Son liste ile beraber toplam 40 ilde Ağustos 2019 evde bakım maaşı aylığı hesaplara yattı. İşte evde bakım parası yatan iller listesi!

GÜNDEM 09.08.2019 - 23:30 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Evde bakım maaşı parası yatan iller listesi güncellendi. Son liste ile beraber toplam 40 ilde Ağustos 2019 evde bakım maaşı aylığı hesaplara yattı. İşte evde bakım parası yatan iller listesi!

Evde bakım maaşı yatan iller açıklandı. Aralarında İstanbul ve Ankara'nın da yer aldığı toplam 40 ilde 9 Ağustos 2019 Cuma günü sonu itibari ile hak sahiplerinin alacakları bayram öncesi söz verildiği üzere hesaplara yatırıldı. Evde Bakım Maaşı Yatan İller! Şu ana kadar toplam 40 ilde evde bakım maaşı tutarları hesaplarına yatırıldı. Bu iller şöyle sıralandı;Evde Bakım Maaşı Aylığı Parası Yatan İller 2019 Ağustos Konya KırıkkaleBursa BoluİstanbulOrduSakarya AfyonTokatİzmirDiyarbakırAksarayKayseri AntalyaHatayMalatya KarabükDenizliKırşehirManisa AmasyaÇanakkale Adana Mersin Kırklareli GiresunOsmaniye Sivas Ankara BalıkesirBilecikZonguldakSamsunTekirdağIspartaDüzce AydınAdıyamanTrabzonŞanlıurfa 2019 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu?2019 evde bakım maaşı 1.305 liraya yükseldi. Evde Bakım Parası Maaşı Başvuru Evrakları Nelerdir?
  • Engelli ve bakıcı olarak evraka yazılı olan kişilerin kimlik belgeleri,

  • Kurumun yetkilendirdiği sağlık kuruluşundan alınan kişinin engel oranını gösteren rapor, 

  • Engelli bireye ait 2 adet resim, 

  • Engelli bireyin eğitim durumunu gösteren belge varsa eklenecek, 

  • Anne ve baba boşanmışsa boşandığını gösteren belge.Evde Bakım Maaşı Sorgulama 2019Evde bakım maaşı almak isteyen hak sahipleri "evde bakım maaşı yattı mı?" sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Sorunun yanıtını hemen almak isteyen kişiler e devlet şifresi ile sisteme giriş yapın ve sorgulama ekranına “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak arama yapın. Gelen sayfayı tıklayın ve açılan ekranda kimlik numarası alanını doldurarak sorgulama yapın. Bu sayede evde bakım maaşı aylığıınızın yatıp yatmadığını öğrenme imkanına sahip. Buna ek olarak evde bakım aylığı maaşı parasını Ziraat Katılım Bankası şubeleri üzerinden alan kişiler için ise BAKIYE yazıp, 4747’e kısa mesaj göndermeleri yeterli oluyor. Ancak yollanan her mesaj için bir kısa mesaj ücreti ödeniyor. Yani sorgulama ücretli olarak yapılıyor.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@