10 Bin 128 Metrekare Arsa 1 Milyon 215 Bin TL’ye Hazineden Satılık

Manisa Kırkağaç’ta yer alan ve filimi durumu boş olup toplam büyüklüğü 10 bin 128 metrekare büyüklükte olan arsa ihale ile satılacak. 

Emlak Haberleri 02.09.2021 - 16:14 02.09.2021 - 16:14 Mustafa KARAGÖZ

Hazine’ye ait arsaların satışları için Manisa’dan yeni bir duyuru geldi. Manisa Kırkağaç Milli Emlak Müdürlüğü’nden yayımlanan basın açıklamasında, mülkiyeti hazineye ait olan arsanın satışının yapılacağı ilan edildi. İhale ile yapılacak satışlar öncesinde ise başvuru alınacak. 

MANİSA’DA İHALE İLE ARSA SATIŞI

Yayımlanan arsa satış duyurusunda, Manisa Karakurt Değirmendere Mevkiinde yer alan arsa tam hisse. Arsanın toplam büyüklüğü 10.128 metrakare. 1775 parselde yer alan arsanın imar durumuna dair ise özel bir açıklamada bulundu. 

Kırkağaç Kaymakamlığı Milli Emlak Şefliği arsanın imar durumunu "Küçük sanayi alanında kalmaktadır. Parselizasyonu gerekmektedir." şeklinde yaptı. Fiilen boş durumda olan arsa için belirlenen muhammen bedel ise 1 milyon 215 bin 400 TL. Söz konusu arsayı almak isteyenler için belediye başkanlığı aşağıda yer alan tabloyu yayımladı.

Arsa Satışı için İlan Edilen Tablo

manisa arsa

Özellikleri tabloda yer alan arsa satışlarına dair yapılan resmi açıklamada ihale tarihi ve şeklinde ilişkin “ Yukarıda özellikleri belirtilen mülkiyeti Maliye Hazinesine ait taşınmazın satış ihalesi 2886 Sayılı Yasanın 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile dosyasında mevcut genel ve özel şartlara göre hizasında belirtilen tarih ve saatte yapılacaktır.” Açıklaması yer aldı. Açıklama kapsamında arsa satışı için ihale 13 Eylül tarihinde düzenlenecek. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ 

Vatandaşlar ihale için başvurularını şahsen yapacaklar. 243 bin TL olarak belirlenen geçici teminat bedelini ödeyecek olan istekliler daha sonra tüzel başvurular için ayrı gerçek başvurular için ayrı belirlenen başvuru evraklarını kuruma teslim edecekler. İhale işlemleri Yeni Mahalle 55. Sok adresindeki Kırkağaç Hükümet Konağı içerisinde bulunan Kaymakamlık toplantı salonunda tamamlanacak. İhale şartnamesi ise mesai saatleri içinde Kırkağaç Milli Emlak Şefliğinde görülebilecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@