10 Dilde Yabancıya Konut Satışı! Nevita Luxe İle 1 Milyon Dolarlık Ev Alacak Yabancılar Aranacak

Yabancıya gayrimenkul satışı rakamları pandemi sonrasında yeniden artmaya başlarken konu hakkında inşaat sektöründen yeni hamle geldi.

Emlak Haberleri 10.09.2021 - 11:50 10.09.2021 - 11:52 Gülcan Özer

Son dönemde özellikle de muhalefet partileri tarafından yapılan açıklamalar nedeni ile gündemdeki yerini koruyan yabancılara konut satışı konusunda inşaat sektöründen yeni hamle geldi. Pek çok inşaat şirketi yabancılara konut satışı konusunda kendi satış ofislerini kurarken Nevita yeni bir oluşuma gittiğini duyurdu. 

Yabancılara konut satışı ile son 10 senelik zaman dilimi içerisinde ülkemize 10 milyar liralık döviz girişi sağlayan Nevita 1 milyon dolar ve üzerinde emlak yatırımı yapacak yabancılara hizmet sunmak adına Nevita Luxe projesini hayata geçirdi. 

HEDEF EN AZ 1 MİLYON DOLARLIK KONUT YATIRIMI YAPACAK YABANCILARI BELİRLEMEK! 

Konu hakkında açıklama yapan Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal 10 farklı dilde hizmet veren bir çağrı merkezini kurduklarını belirterek "Türkiye’de bugün yabancılara satılan gayrimenkulün değeri ortalama 150 bin dolar. Bu rakam Nevita’da 200 bin dolar. Bunu çok daha yukarı seviyelere taşıyabilmek, ülkemize çok daha fazla döviz kazandırabilmek için Nevita olarak lüks gayrimenkul pazarı için de yeni bir yapılanma oluşturduk" dedi. 

Kurulan ekiple günlük 1000 çağrı karşılayabilecek kapasiteye sahip olduklarını belirten Akbal son olarak Pakistan'da ofis açtıklarını belirterek 2021 yıl sonuna kadar Dubai ofislerini de faaliyete geçireceklerini açıkladı. Asya-Pasifik’te Çin, Avrupa’da İngiltere, Afrika’da Johannesburg veya Nairobi ofislerini açmak için de çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Akbal 1 milyon dolar ve üzerinde lüks konut yatırımı yapmak isteyen yabancılara hitap etmek istediklerini dile getirdi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@