10 İle Ucuz Ev Piyangosu Vurdu! TOKİ 210.000 TL'ye 2+1, 238 Bin Liraya 120 Ay Vadeli 3+1 Konut Satacak

Hiç evi olmayanlara devletten ucuz ev müjdesi! TOKİ konut kredisiz taksitle ev sahibi olmak isteyen kişilere düşük peşinatla, sıfır ev sahibi olma imkanı sundu. TOKİ Türkiye geneli açık satış listesi!

10 İle Ucuz Ev Piyangosu Vurdu! TOKİ 210.000 TL'ye 2+1, 238 Bin Liraya 120 Ay Vadeli 3+1 Konut Satacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine dahil edildikten sonra sosyal konut projelerine daha da ağırlık veren TOKİ pek çok şehirde yeni konut üretimine devam ediyor. 2021 senesinin dolmasına sayılı günler kala TOKİ elinde kalan konut stokunu eritmek için düğmeye basarken tam 10 şehirde kiradan bile daha düşük taksitlerle ev sahibi olmak isteyen kişilere büyük fırsat sunuldu.

Yükselen konut fiyatları en çok ev sahibi olmak isteyen kişileri zorlamış, ortalama konut fiyatları 1 milyon liraya ulaşarak tarihi rekorunu kırmıştı. Yaşanan yükseliş dar gelirli vatandaşların ve asgari ücretli çalışanların ev sahibi olmasını imkansız hale getirirken TOKİ bir kere daha devreye girdi, dar gelirli vatandaşın ev sahibi olma umutlarını destekledi.

TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ LİSTESİ 2022 YAYIMLANDI!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yayımlanan Aralık ayı Türkiye geneli satış listesi ile 10 ilde ucuz konutlar için başvuruların alınacağı duyuruldu. Bu iller Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Erzurum, Giresun, Isparta, Kilis, Konya ve Van olarak sıralandı.

toki satış ilanları 22 aralık listesi 1

toki satış ilanları 22 aralık listesi 2

TOKİ 210 BİN LİRAYA 2+1 DAİRE, 238 BİN LİRAYA 3+1 SIFIR DAİRE SATIYOR!

Ev sahibi olmak isteyen dar gelirliler TOKİ tarafından yayımlanan duyuruları yakından takip etmeye devam ederken beklenen Aralık ayı güncellemesi de yapıldı. TOKİ Konya Selçuklu Ardıçlı toplu konut projesi kapsamında satışa sunulan konutlar için en düşük satış fiyatı 210 bin TL olarak belirlendi.

toki 238 bin tl fiyat listesi

2+1 konut tipinde 372 adet ev satışa sunulurken en düşük konut peşinatı 21 bin 43 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 1.052 TL olarak açıklandı. 58 adet 3+1 orta gelir grubu konut satışı için ise en düşük konut fiyatı 238 bin 559 TL olarak açıklanırken en düşük konut peşinatı 23 bin 856 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 1.193 TL oldu.

TOKİ'DEN NASIL EV ALINIR, EV SAHİBİ OLUNUR?

TOKİ'nin tüm satış ilanları kurumun resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden yayımlanmakta olup ilanlara başvurular kurumun resmi internet sitesi üzerinden ya da TOKİ GOV TR üzerinden yapılabilmektedir.

SONRAKİ HABER