10 Kasım Bankalar, PTT, Kargolar Açık Mı? Resmi Tatil Var Mı?

10 Kasım resmi tatil olarak kabul ediliyor mu? 10 Kasım Çarşamba kamu kurumları açık mı, bankalar ve PTT çalışacak mı? İşte detaylar..

Gündem 09.11.2021 - 15:49 09.11.2021 - 15:49 Mustafa KARAGÖZ

10 Kasım Çarşamba günü Mustafa Kemal Atatürk'ün 83. ölüm yıldönümü. Tüm Türkiye genelinde 10 Kasım'da törenler düzenlenecek. Merak edilen soru ise 10 Kasım'da resmi tatil olup olmayacağı. İşte 10 Kasım hakkında merak edilen tüm detaylar. 

10 KASIM RESMİ TATİL Mİ? BANKALAR, PTT AÇIK MI?

10 Kasım Türkiye'de resmi değil. 10 Kasım Çarşamba günü bu kapsamda resmi tatil olmayacak. Çarşamba günü Türkiye genelinde okullar açık olacak. Okulların yanında diğer tüm kamu kurumları sabah akşam mesailerine devam edecekler. Herhangi bir yarım gün yada tam gün izin bulunmuyor. Bu kapsamda vatandaşlar kamu kurumlarında ki tüm işlemlerini mesai saatleri içerisinde tamamlayabilecekler. 

10 Kasım'da merak edilen bir diğer detay ise PTT, kargo, noter gibi kurumların açık olup olmadığı. Yukarıda da belirttiğimiz gibi 10 Kasım'da resmi tatil uygulaması yok. Okulla, kamu kurumlarında olduğu gibi tüm kamu bankaları ile özel bankalar 10 Kasım'da açık olup hizmet verecekler. PTT hem şubelerinde hem kargo olarak çalışacak. Kargo firmaları da 10 Kasım'da müşterilerine hizmet verecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@