10 Yaşa Kadar 2.El Araçlara Yapı Kredi Taşıt Kredisi Kampanyası Başladı! En Uygun Araç Kredisi Fırsatı

Araba sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak taşıt kredisi kampanyaları peş peşe açıklanmaya devam ederken Yapı Kredi Bankası araç kredisi kampanyası başladı.

Finans 19.12.2021 - 14:16 19.12.2021 - 14:16 Gülcan Özer

Kredi çekerek araba sahibi olmak isteyen kişilere Yapı Kredi Bankası yeni bir kredi kampanyası başlattı. Türkiye'nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Yapı Kredi araç kredisi kampanyası ile sadece sıfır araç almak isteyenlere değil ikinci el araç almak isteyen müşterilerine de düşük faizli finansman desteği sağlayacağını duyurdu. 

Yükselen araç fiyatları bekleyen kişilerin her geçen gün biraz daha zarar etmesine neden olurken para biriktirerek araba sabihi olmak yerine kredi çekerek araba sahibi olmak modeli öne çıktı. Özellikle de döviz kurunda yaşanan yükseliş araba fiyatlarına zam olarak yansırken Yapı Kredi Bankası ikinci el araba almak isteyen müşterilerine 10 yaşa kadar araçlarda kredi desteği vermeye başladı. 

YAPI KREDİ BANKASI 2 EL TAŞIT KREDİSİ KAÇ YAŞA KADAR?

İkinci el araba almak için kredi çekmek isteyen kişiler en çok bankaların uyguladığı yaş sınırı nedeni ile mağdur oluyordu. Eski model araçların fiyatlarının daha düşük olması nedeni ile bankalar tarafından uygulanan 5 yaşa kadar olan araç sınırı vatandaşı mağdur ediyordu. Yapı Kredi Bankası 2 el araç için yaş sınırını 10 yaşa çekti. 

yapı kredi yaş sınırı

Yapı Kredi Bankası resmi internet  sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamasında "0 km ve 10 yaşa kadarki 2. el araçlarda 48 aya varan vadelerle, kefilsiz ve ekspertiz süreci ile uğraşmadan bireysel taşıt kredisi almak için sizleri en yakın Yapı Kredi Şubesine bekliyoruz" diyerek 2.el taşıt kredisi yaş sınırı için 10 yaş sınırını uygulayacağını duyurdu. 

yapı kredi faiz oranları listesi

YAPI KREDİ BANKASI SIFIR VE İKİNCİ EL ARAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Yaş sınırını yükselterek araba sahibi olmak isteyen kişilere büyük kolaylık sağlayan Yapı Kredi Bankası 2. el taşıt kredisi faiz oranı için 24 ay vadeli araç kredisi faiz oranı yüzde 1,76 oranı ile, 36 ay vadeli kredi paketinde 1,79 oranı ile, 48 ay vadeli taşıt kredisi paketinde ise 1,84 olarak duyuruldu. 

Sıfır araç kredisi çekmek isteyen kişilere ise Yapı Kredi Bankası 24 ay vadeli kredi paketinde 1.76 oranı ile kredi verirken 48 ay vadeli araç kredisi paketinde ise yine yüzde 1,84 faiz oranı ile finansman desteği sağlayacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@