10 Yıl Vadeli Konut Kredisi Kampanyası! Yapı Kredi Bankası'ndan Ev Satın Alacaklara Nakit Destek!

Yeni bir konut satın alarak ev sahibi olmak hayallerini kuran vatandaşların bu hayalleri Yapı Kredi Bankası tarafından verilen konut kredisi ile gerçeğe dönüşüyor. 

Finans 27.09.2021 - 00:06 27.09.2021 - 00:13 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak her kiracının bir gün erişmek istediği hayallerden birisidir. Türkiye'de kira fiyatlarında meydana gelen yükselişlerin ardından vatandaşlar bir ev satın alarak yüksek kira risklerinden kurtulmak istiyorlar. Ancak ev fiyatlarının da yüksek olması bu durumun önünde çok büyük bir engel olarak duruyor. Bunun için de konut kredisi kampanyalarının çok büyük bir önemi olduğu ortaya çıktı. 

Konut satın almak için vatandaşlar yıllarca yaptıkları tasarruflardan elde ettikleri birikimleri bir araya getirdikten son eksik kalan kısdımlar bankalardan kullanılan konut kredileri ile tamamlanıyor. Bu şekilde hayallerindeki evi satın alabilen vatandaşlar kira derdinden de kurtuluyorlar. Geriye yalnızca konut kredisi taksitlerini ödemek kalıyor. Bu taksitlerin sonunda da vatandaşlar tamamen bir evin sahibi oluyorlar.

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Konut kredisi vererek müşterilerinin ev sahibi olmaları için nakit desteği sağlayan bankalardan birisi de Yapı Kredi Bankası oldu. Yapı Kredi Bankası tarafından müşterilere oldukça uygun maliyetlerle konut finansmanı sağlanıyor. Uzun vadelere yayılması ile de konut kredisi taksitleri vatandaşların aylık gelirleri ile uzayabilecekleri seviyeye çekilebiliyor. Peki Yapı Kredi Bankası hangi şartlarda konut kredisi veriyor. 

100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi ile 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi çeken müşteriler vade süresince bankaya her ay 1.702 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 18 oluyor. Bu şartlarda kullanılan bir konut kredisi için müşteriler 1,736 TL kredi masrafı ödüyorlar.

yapı kredi konut kredisi kampanyası

Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyasının diğer kredi kampanyalarına göre farklı şartları bulunuyor. Buna göre müşteriler konut kredisi vade sonunda eb fazla 70 yaşında olmalıdırlar. 61 yaşındaki bir müşteri Yapı Kredi Bankası'ndan 120 ay vadeli konut kredisi kullanamaz. Ayrıca dileyen müşteriler iki kişi ortak olarak konut kredisi kullanabilirler. Böylelikle bu kredinin mali sorumlulukları iki kişiye aynı oranda bölünür. Genellikel yatırım amacı ile konut alımında bu yol tercih edilmektedir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@