10 Yılda Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun! Vakıfbank'tan Yüzde 1,25 Faizli Konut Kredisi Kampanyası

Vakıfbank tarafından düzenlenen konut kredisi kampanyası ile müşterilerin kira öder gibi 10 yılda aylık yüzde 1,25 faizle kullanılan krediyle konut sahibi olmalarının imkanı veriliyor. 

Finans 02.08.2021 - 16:16 02.08.2021 - 16:19 Engin Uzunoğlu

Hayallerini kurdukları evleri satın almak isteyen ancak birikimleri buna yetmeyen vatandaşlar için Vakıfbank tarafından cazip konut kredisi fırsatları sunuluyor. Bu fırsatları değerlendiren müşteriler kira öder gibi 10 yıllık vadelerle ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyorlar.

VAKIFBANK KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ YAPIYOR

Kamu bankası olması nedeniyle Vakıfbank tarafından müşterilere uygun imkanlarla konut kredileri verilebiliyor. Bu konut kredileri için farklı kampanyalar düzenleyen Vakıfbank bu açıudan kişisel bankacılık sistemi ile ön plana çıkmaya devam ediyor. 

YEŞİL KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Vakıfbank'ın konut kredisi kampanyaları arasında bulunan Yeşil Konut Kredisi oldukça cazip imkanları barındırması ile dikkay çeken bir kredi kampanyası haline geldi. Yeşil konut kredisi çevreye duyarlı evler için kullanılabilirken müşteriler sayısız avantajı da elde edebiliyorlar. 

A ve B enerji sınıflı konutlar artık hayatımıza girmeye başladı. Gelişen dünmyada enerji verimliliği çok kritik bir öneme sahip oldu. Bundan dolayı temiz enerji kullanımında evler de ön plana çıkmaya başladı. 

ENERJİ TASARRUFU İLE KREDİ MALİYETLERİ KARŞILANIYOR

Vakıfbank enerji verimli konutlar için özel bir kredi kampanyası düzenleyerek sürdürülebilir kalkınmayı da destekliyor. Ayrıca bu evlerde sağlanan enerji tasarrufu ile maliyetler bir anlamda kısılarak çifte kazanç elde edilmiş oluyor. Müşteriler hem uygun imkanlarla kredi kullanıyorlar hem de enerji tasarrufu ile kredi maliyetlerinin bir kısmını da karşılamış oluyorlar. 

YEŞİL KONUT KREDİSİ ÖZLELİKLERİ NELERDİR?

Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre Yeşil Konut Kredisi Kampanyası ile alakalı kapsamlı ilgilendirmelerde bulunuldu. Bu krediden vatandaşlar tamamlanmış veya yapımı devam eden A ve B sınıfı enerji verimli konutlar için yararlanabilecekler. 

120 aya kadar vade imkanı tanıyan Vakıfbank 10 yıllık taksit süresine yaydığı kredi taksitlerini kira seviyesine düşürüyor. Üstelik yüksek peşinat ödemesi yapılması da müşterilerden istenmiyor. A sınıfı konutların ekspertiz değerinin yüzde 90'ına kadar kredilendirme yapılabiliyor. B sınıfı konutlar için ise ekspertiz değerinin 500 Bin TL'ye kadar olan kısmı için yüzde 90, bu tutarı aşan miktar için yüzde 85 kredilendirme yapılabiliyor. 

100 BİN TL YEŞİL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

120 ay vade ile Vakıfbank'tan kullanılan 100 Bin TL konut kredisi hesaplaması iki türlü yapılıyor. A sınıfı konutlar için aylık yüzde 1,25 kredi faizi uygulanıyor. Bu kredide aylık maliyet ise yüzde 1,28 oluyor. B sınıfı konutlarda ise aylık faiz oranı yüzde 1,35 olkurken aylık maliyet yüzde 1.38 oluyor. 

yeşil konut kredisi maliyet

Vakıfbank Yeşil Konut Kredisi kullanmak isteyen müşterilerin banjka şubelerine başvburu yapmaları ve bu yolla işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@