100 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Vakıfbank'ta Aylık Taksiti Ne Kadardır, Toplam Kaç TL Faiz Ödenir?

İhtiyaç kredisi çekmek için Vakıfbank'tan yana tercih kullananlar 100 Bin TL kredi çekmeleri halinde ne kadar faiz ödeyeceklerini ve aylık taksitlerinin kaç TL olacağını merak ediyorlar.

100 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Vakıfbank'ta Aylık Taksiti Ne Kadardır, Toplam Kaç TL Faiz Ödenir?

Vatandaşların kişisel bütçelerinde meydana gelen daralmalar bankalardan nakit destekleri alma yönünde bir eğilimin kuvvetlenmesine neden oluyor. Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanan vatandaşlar belirli maliyetler karşılığında temin ettikleri kaynaklarla bütçelerini toparlayabiliyorlar. Ancak bu maliyetlerin bankadan bankaya değişmesinden dolayı insanlar ihtiyaç kredisi çekmeden önce çok kapsamlı bir araştırma yapmak durumunda kalıyorlar.

VAKIFBANK UYGUN FAİZLİ İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR

Kamu bankası Vakıfbank bu niteliğini ihtiyaç kredisi için uyguladığı aylık faiz oranlarına da yansıtıyor. Kriz ortamında vatandaşları finansal olarak destekleyen Vakıfbank aylık yüzde 1,91 oranında faiz ile ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Diğer bankaların faiz oranları ile bu oran karşılaştırıldığında maliyet avantajı net bir şekilde ortaya çıkıyor. Bundan dolayı ihtiyaç kredisini Vakıfbank'tan kullananlar daha düşük maliyetlerle nakit desteklerini temin etmiş olma avantajını yaşıyorlar.

İHTİYAÇ KREDİSİ VADE SÜRELERİ NE KADAR?

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin merak ettikleri bir husus da vade süreleri oluyor. Vakıfbank bu konuda tüm bankalar gibi BDDK'nın belirlediği ilkelere uyuyor. Buna göre 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerine 36 aya kadar vade, 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasındaki ihtiyaç kredilerine 24 aya kadar vade ve 100 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredilerine de 12 aya kadar vade uygulanıyor. Vakıfbank'ın bu azami vade sürelerini ihtiyaç kredileri özelinde esnetme şansı bulunmuyor. Dolayısıyla bu vade sürelerine tüm müşteriler istisnasız bir şekilde uymak zorundalar.

ÖDEME PLANINI MÜŞTERİ SEÇİYOR

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında sağlanan kredinin geri ödemelerinde de müşterilere çeşitli kolay imkanlar sağlanıyor. her müşteri için aylık aşit taksitli bir ödeme planında kredi geri ödemesi yapmak uygun olmayabiliyor. Bunun için de Vakıfbank müşterilere farklı ödeme planlarını seçenek olarak sunuyor. Müşteriler kendi bütçelerine ve gelir akışlarına en uygun gelecek ödeme planını seçerek ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar.

100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank 100 bin tl ihtiyaç kredisi-2

Vakıfbank'tan 24 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya aylık 5.522 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti 132.528 TL olarak hesaplanıyor. 100 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda 24 ayda toplamda 32.528 TL faiz ödemesi yapılıyor.

Emlak365.com