100 Bin TL Konut Kredisi Çekenler İş Bankası'na Aylık Kaç TL Kredi Taksiti Ödüyorlar?

İş Bankası, müşterilerinin ev satın almak istemeleri halinde finansman desteği vermeye devam ediyor. İş Bankası konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Finans 04.01.2022 - 23:18 04.01.2022 - 23:18 Engin Uzunoğlu

Ev satın alırken ek finansman kaynağına ihtiyaç duyanları bu nakit desteğini elde edebilme yollarını araştırıyorlar. Bankalardan konut kredisi kullanarak eksik kalan miktar karşılanabiliyor. Bu konut kredisi ile çektikleri kredi tutarlarını birikimlerinin üzeerine ekleyen vatandaşlar ev satın alabilecek maddi imkanı elde edebiliyorlar. Bu da konut kredisi kampanyalarının ev alımlarında ne kadar büyük öneme sahip olduğunu gösteriyor. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Türkiye'nin saygın bankalarından olan İş Bankası da müşterilerinin ev satın almalarına finansal destek sağlıyor. Konut kredisi vererek müşterilerin ev satın almalarına yardımcı olan İş Bankası, konut kredisi kampanyası kapsamında farklı avantajları da müşterilerin kullanımına sunuyor. Bu avantajları değerlendiren vatandaşlar kolay bir şekilde ev sahibi olmanın konforunu yaşamaya başlayabiliyorlar.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRESİ

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmeyi düşünen müşteriler kendilerine verilecek olan azami vade süreleri hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Konut kredilerinin azami vade süreleri BDDK tarafından belirlenmektedir. Dolayısıyla tüm bankalarda bu kredilerin vade süresi sınırları aynı şekilde uygulanıyor. İş Bankası'ndan da konut kredisi çekenler bu kredileri en fazla 120 ay vade imkanı ile kullanabiliyorlar. Konut kredilerinin vade süresi 10 yılı geçemiyor. 

İŞ BANKASI'NDAN NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyenler kredi miktarları konusunda da merak içerisindeler. Bu konuda müşterilerin satın almak istedikleri konutların ekspertiz değerlerine bakılıyor. Eğer satın alınmak istenen evin ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altındaysa en fazla yüzde 90 oranında kredilendirme yapılıyor. 500 Bin TL'nin üzerindeki eksertiz değerine sahip evler için ise müşterilere en fazla yüzde 80 oranında kredilendirme yapılarak konut kredisi veriliyor. 

6 AY KREDİ TAKSİT ERTELEME

İş Bankası'nın müşterilere konut kredisi verildiğinde 6 ay kredi taksit ertelemesi imkanı da veriliyor. Ancak bu ertelemeyi kullanan müşteriler 6 aylık sürenin faiz tutarını ilk taksitte ödemeleri gerekiyor. Bu da ilk taksitin normal taksitlere göre 4-5 kat daha fazla olmasına neden oluyor. Bu durumu kendi bütçelerine uygun bulanlar 6 ay herhangi bir ödeme yapmadan konut kredisi kullanabiliyorlar.

100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

100 bin tl konut kredisi hesaplama iş bankası

İş Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,95 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşterilerin İş Bankası'na aylık ödemeleri gereken taksit miktarı 2.163 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 259.573 TL olarak açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@