100 Bin TL Konut Kredisi İçin İş Bankası, Akbank, TEB Ve ING Bank Aylık Ne Kadar Taksit İstiyorlar!

Konut kredisi çekerek ev satın almak isteyenler bankaların güncel kredisi faizlerini araştırıyorlar. İş Bankası, Akbank, TEB ve İNG Bank'tan 100 Bin TL konut kredisi çekenler ne kadar taksit ödüyorlar

Finans 28.10.2021 - 01:52 28.10.2021 - 01:59 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut fiyatlarında meydana gelen artışlar üzerine yapılan tartışmalar son bulmuyor. İnşaat maliyetlerindeki yükselişler ev sahibi olmak isteyenlerin ceplerinde çok daha fazla para çıkmasına neden oluyor. Böyle bir piyasa ortamında da bankaların konut kredisi kampanyaları oldukça önemli oluyor. En küçük faiz değişimi ile binlerce liralık fark oluşan konut kredilerinin güncel maliyetleri merak ediliyor.

100 BİN TL KONUT KREDİSİ İÇİN TAKSİT HESAPLAMASI

Türkiye'nin yaygın bankalarından konut kredisi kullanmak isteyenler kendilerine sunulan imkanları araştırıyorlar. Vatandaşların konut kredisi çekerken ana odak noktası ne kadarlık bir faiz yükünün altına girecekleri oluyor. İşte İş Bankası, Akbank, TEB, ING Bank'tan 100 Bin TL konut kredisi çekenlerin ödeyecekleri taksitlerin hesaplaması...

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ VE TAKSİT HESAPLAMASI

iş bankası 100 bin tl konut kredisi hesaplama

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyen müşterilere aylık yüzde 1,38 faiz oranı ile kredi imkanı sağlandığı bildirildi. 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi için müşteriler bankaya aylık taksit olarak 1.710 TL ödeme yapıyorlar. Bu krediyi çeken müşteriler herhangi bir gecikmeye düşmemeleri durumunda toplamda vade süresince 205.224 TL maliyeti karşılamak durumunda kalıyorlar.

AKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ VE TAKSİT HESAPLAMASI

akbank 100 bin tl konut kredisi hesaplama

Akbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,39 oranınjda faiz uygulandığı bildirildi. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan Akbank müşterileri bankaya her ay kredi taksiti olarak 1.717 TL ödeme yapıyorlar. 

TEB KONUT KREDİSİ FAİZ VE TAKSİT HESAPLAMASI

teb 100 bin tl konut kredisi hesaplama

TEB'den konut kredisi çeken müşterilere uygulanan faiz oranının aylık yüzde 1,61 olduğu açıklandı. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler vade süresi boytunca bankaya her ay 1.887 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. 120 ay boyunca devam eden bu taksitlerde herhangi bir gecikme olmaması durumda sabit faiz ve sabit taksit geçerli oluyor. 

ING BANK KONUT KREDİSİ FAİZ VE TAKSİT HESAPLAMASI

ING Bank tarafından yapılan bilgilendirmeye göre konut kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,62 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.895 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 227.469 TL şeklinde açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@