100 Bin TL Taşıt Kredisi Çekip 48 Ay 3.199 TL Taksit Ödeyerek Otomobil Sahibi Olma Fırsatı Ziraat Bankası'nda

Otomobil satın alabilmek için Ziraat Bankası'nın taşıt kredisi fırsatını değerlendirenler uygun maliyetlerle yeni bir araç sahibi oluyorlar. Ziraat Bankası 100 Bin TL taşıt kredisini nasıl veriyor?

Finans 20.02.2022 - 18:55 20.02.2022 - 18:55 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almak veya mevcut otomobillerini yenilemek isteyenler bankaların taşıt kredisi imkanlarını değerlendiriyorlar. Ziraat Bankası da şu anda güncel piyasa verilerine göre müşterilerine makul mali koşullarda taşıt kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Ziraat Bankası müşterileri otomobil satın almak için çekecekleri taşıt kredileri için piyasanın altında maliyetleri karşılıyorlar. Bu da kazançlı bir otomobil satın alımı anlamına geliyor. Peki Ziraat Bankası hangi maliyetlerle ve hangi şartlarla müşterilerine taşıt kredisi veriyor?

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ MERAK EDİLENLERİ

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 oranında kredi faizi uygulanıyor. Şu anda bankacılık piyasasında kamu bankaları hariç olmak üzere bu faiz oranı ile taşıt kredisi çekebilmenin imkanı bulunmuyor. Ziraat Bankası müşterileri bu finansman desteği fırsatını değerlendirip kolay bir şekilde otomobil sahibi olabiliyorlar. 

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilerin hem sıfır kilometre otomobil satın almaları hem de ikinci el otomobil satın almaları destekleniyor. Ancak ikinci el otomobiller için Ziraat Bankası taşıt kredisi verirken 5 yaş sınırı uyguluyor. 5 yaşın üzerindeki ikinci el otomobiller Ziraat Bankası'nın taşıt kredisi kapsamında değerlendirilmiyor. 

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi çekerek otomobil sahibi olmak isteyen müşterilere 48 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Bu imkanı değerlendirip taşıt finansmanlarını Ziraat Bankası'ndan alan müşteriler 4 yıl boyunca her ay taksit taksit ödeme yapıp kredi borçlarını kapatabiliyorlar. Böylelikle müşterilerin otomobil satın almaları için ciddi bir tutarı biriktirmelerini beklemelerine gerek kalmıyor. Otomobil satın alma talepleri ertelenmeden gerçekleştirilebiliyor.

Taşıt kredisi çekmek için Ziraat Bankası'na başvuru yapmayı düşünenler teminat konusunda bankanın nasıl bir yaklaşım içerisinde olacağını da öğrenmek istiyorlar. Bu konuda da oldukça sade bir çözüm ortaya koyan  Ziraat Bankası genellikle müşterinin satın almak istediği otomobilin üzerine ipotek işlemi tesis ederek taşıt kredisini veriyor. Ancak çok az rastlanmakla beraber bu ipotek tesisinin dışında ek teminat da istenebiliyor.

100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ziraat bankası 100 Bin tl taşıt kredisi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi çekenler bankaya her ay 3.199 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@