100 Bin TL Taşıt Kredisinin İş Bankası'ndaki Aylık Taksiti Kaç TL'dir?

Otomobil satın almak için finansman arayışında olanlara İş bankası tarafından taşıt kredisi verilmeye devam ediliyor. 100 Bin TL taşıt kredisinin aylık taksiti İş Bankası'nda ne kadardır? 

Finans 18.10.2021 - 21:23 18.10.2021 - 21:31 Engin Uzunoğlu

Otomobil sahibi olmak isteyenler kendilerine bankalar tarafından sağlanan taşıt finansmanlarını detaylı bir şekilde araştırıyorlar. Hangi bankadan taşıt kredisi kullanmak daha avantajlı? Hangi bankanın taşıt kredisi kampanyasının maliyeti daha düşük? Taşıt kredisi kullanırken ne kadar maliyet ile karşılaşılır? 

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI 

Araç sahibi olmak isteyen müşterilerinden gelen talepleri değerlendiren İş Bankası taşıt kredisi kampanyasını tammen bu talepler doğrultusunda şekillendirildi. Taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere çeşitli imkanlar tanıyan İş Bankası otomobil sahibi olmayı kolaylaştırıyor. Peki İş Bankası taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

NE KADAR TAŞIT KREDİSİ ÇEKİLEBİLİR?

İş Bankası'nda müşterilere verilen taşıt kredilerinin miktarlarında bazı sınırlandırmalar uygulanmaktadır. Bu sınırlama kararları tamamen BDDK tarafından yayınlanan yönergelerle belirlenmiştir. Sıfır kilometre otomobil satın almak için taşıt kredisi başvurusu yapan müşterilerin kullanabilecekleri azami kredi miktarı otomobilin nihai fatura değerine göre belirlenmektedir. 

Müşteriler 120 Bin TL'ye kadar nihai fatura değeri olan araçlar için yüzde 70 oranında kredi çekebilmektedirler. Ancak bu kuralın bir işlevselliği kalmamıştır. Çünkü şu anda 120 Bin TL'nin altında satın alınabilecek herhangi bir sıfır kilometre otomobil modeli bulunmamaktadır. Nihai fatura değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için ise yüzde 50 oranında kredilendirme yapılabilmektedir. Örneğin 200 Bin TL'lik nihai fatura değeri olan araçlar için en fazla 100 Bin TL tutarında taşıt kredisi alınabilmektedir. 

TAŞIT KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRESİ NE KADAR?

İş Bankası taşıt kredisi kampanyası kapsamında kullanılan kredilerde azami vade süreleri uygulanmaktadır. Sıfır kilometre otomobiller için taşıt kredisi azami vade süreleri nihai fatura değeri ile belirlenmektedir. Buna göre nihai fatura değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobille riçin en fazla 36 ay vadeli taşıt kredisi kullanılabiliyor.

100 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası 100 bin lira taşıt kredisi hesaplama

İş Bankası'ndan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere aylık yüzde 1,54 oranında faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler ayda 3.828 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu taşıt kredisinin toplam maliyetinin ise 137.813 TL olduğu açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@