100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi Hakkında Merak Edilenler İle 2020 TOKİ Ucuz Ev Satışı Başvuru Tarihi ve Fiyatları

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı ile duyurulan 100 bin yeni sosyal konut projesi büyük yankı uyandırdı.

EMLAK HABERLERİ 13.12.2019 - 09:58 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantı ile duyurulan 100 bin yeni sosyal konut projesi büyük yankı uyandırdı. 2020 yılında ev sahibi olmak isteyenler için yeni sosyal konut kampanyası hakkında merak edilen tüm detaylar...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından Kasım ayında duyurulan yeni konut seferberliği müjdesi sonrası beklenen tanıtım toplantısı dün gerçekleştirilmişti. 2020 YILINDA 100 BİN KİŞİ EV SAHİBİ OLACAK! Düzenlenen tanıtım toplantısında ilk söz alan isim projenin finansman bölümünü üstlenen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Bakan Albayrak yapmış olduğu açıklamasında "Kimsenin barınma sorunu olmasın. Gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Sadece yüksek büyüme rakamlarını elde etmek değil, bunun sağlıklı ve sürdürülebilir olması, gelirin daha adil dağılımı en büyük amacımız" diyerek alt gelir grubu herkesi ev sahibi yapana kadar çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat sonrası çalışmalara başladıklarını duyuran Bakan Kurum 2019 yılında 50 bin adet belirledikleri sosyal konut sayısını 100 bine çıkardıklarını söyleyerek bakanlık olarak çalışmalarını tüm hızı ile sürdürdüklerini söyledi. TOKİ ile hayata geçirilecek olan kampanyada düşük peşinat, faiz ve aylık taksit ile vatandaşı kira öder gibi ev sahibi yapacaklarını dile getirdi. TOKİ 100 BİN YENİ SOSYAL KONUT KAMPANYASI FİYATLARI KAÇ TL?100 bin yeni sosyal konut projesine 2020 yılında başlanacağı belirtilirken konut sahibi olmayan dar gelirli kalmayacak müjdesini verdi. Her yıl 100 yeni sosyal konut üretileceği belirtilirken, TOKİ 2+1 Sosyal Konut Alt Gelir Grubu Ev Fiyatları en düşük 140 bin lira, en yüksek 180 bin lira, TOKİ 3+1 Sosyal Konut Alt Gelir Grubu Ev Fiyatları en düşük 160 bin lira, en yüksek 210 bin lira olarak açıklandı. Söz konusu konutlar 240 ay vadeli olarak düşük peşinatla satılacak, vatandaş kira öder gibi ev sahibi olacak. 100 BİN YENİ SOSYAL KONUT KAMPANYASI BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?Kasım ayında müjdesini paylaştığımız dar gelirli vatandaşlarımız için konut projemizin tanıtımını Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile gerçekleştirdik. Her yıl 100 bin konutu vatandaşlarımıza kazandıracak bu projemizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Vatandaşlarımızın 20 yıl vade ile kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayacak proje için başvurular 15 Aralık 2019- 15 Ocak 2020 tarihleri arasında alınacak.

Yatay ve şehirlere uygun mimaride, sosyal donatıları ile 81 ilimizin tamamında gerçekleşecek bu proje ile inşallah tüm dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapacağız.

EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@