100 Milyonluk Emlak Serveti Olan Haydar Dümen'in Kayıp Mirasındaki Sır Perdesi Aralanıyor!

92 yaşında hayatını kaybeden Haydar Dümen'in 100 milyonluk servetinin akıbeti merak edilirken kayıp mirastaki sır perdesi aralanmaya başladı.

Emlak Magazin 23.02.2022 - 10:38 23.02.2022 - 10:38 Büşra Uluşen

Psikiyatr ve yazar Haydar Dümen, geçtiğimiz hafta koronavirüs nedeniyle aramızdan ayrılmıştı. 92 yaşındaki Dümen'in ölümünden sonra ardında bıraktığı servetiyle ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanıyor. 

Türkiye'nin en renkli yazarlarından biri olan ve yazılarındaki komik ifadeleriyle akıllara kazınan Haydar Dümen'in vefatının ardından 100 milyon liralık gayrimenkul servetinin olduğu ortaya çıktı. Ancak bu servet ile ilgili birçok şaibe de ortaya çıktı. 

HAYDAR DÜMEN'İN 100 MİLYONLUK SERVETİ NASIL KAYBOLDU?

Haydar Dümen'in 100 milyon liralık gayrimenkul servetinin bulunduğu ölümü sonrasında öğrenilirken konuyla ilgili bambaşka ayrıntılar da açığa çıktı. Dümen'in Cihangir'de bulunan daire be binalarını vefatından önce çok güvendiği bir emlakçıya devrettiği öğrenilmişti. Ancak emlakçının da hayatını kaybetmesiyle Dümen'in tüm mal varlığı emlakçının varislerine kaldı. 

haydar dümen miras

'' EŞİNİN İŞİ ÇOK ZOR! ''

Haydar Dümen'in 100 milyonluk servetinin emlakçısının çocuklarına kalması üzerine, Dümen'in eşi Gül Dümen harekete geçti. Eşine ait olan mallarını geri almak isteyen Dümen, konuyu yargıya taşıyacak. 

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan avukatlar ise, devir işlemi sırasında taraflar arasında yazılı bir anlaşma ya da şahitler huzurunda sözlü bir mutabakat yapılmamışsa Gül Dümen'in işinin  çok zor olduğu, karşı tarafın mirası geri vermeme ihtimali ile paranın elden verildiğini iddia etmesi söz konusu olabilecek. Bu durumda hak beyan edilemeyebilecek ve malların geri alınması için karşı tarafın kararı esas alınacak. 

Haydar Dümen'in İstanbul'un farklı bölgelerinde bina ve dairelerinin olduğu ve bu binaların en az 35 milyon lira değeri olduğu belirtiliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@