100 TL'nin Altına Satıyor! Toprak Mahsulleri Ofisi'nden 5 LT Ayçiçek Yağı Fiyatlarına Darbe

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ayçiçek yağı fiyatlarına müdahale etti. Fiyatları aşağı çeken TMO 100 TL'nin altında 5 litre ayçiçeek yağı satışı yapacağını duyurdu. İşte TMO online satış fiyatları.

Finans 15.01.2022 - 10:05 15.01.2022 - 10:05 Mustafa Karagöz

Marketlerdeki fiyatları en çok konuşulan ayçiçek yağına Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)  müdahale etti. Kendi ayçiçek yağında fiyat indirimine giden TMO fiyatları 100 TL seviyesinin aşağısına çekti. Peki Toprak Mahsulleri Ofisinden ayçiçek yağı nasıl alınır? 5 LT TMO marka ayçiçek yağı kaç TL'den aşağıya satılıyor? 

TMO 5 LT AYÇİÇEK YAĞINI 99.00 TL'YE SATIŞA ÇIKARDI

Hatırlanacağı üzere 5 LT ayçiçek yağı fiyatları bazı marketlerde geçen yıl içinde 199 TL sınırına kadr çıkmıştı. Dolar bazlı geldiği iddia edilen zamlar vatandaşların tepkisine neden olurken dolar kurunun düşürülmesi ve fiyatların sabitlenmesiyle 5 LT yağ fiyatları ilk olarak 119 TL daha sonra ise 109 TL'ye kadar inmişti. Toprak Mahsulleri Ofisi bu fiyatlarda biraz daha indirime giderek fiyatları 99 TL'ye satışa çıkardı. 5 LT TMO marka ayçiçek yağı 99 TL'den satılacak. 

TMO Marka Yağ Nereden Alınabilir?

TMO Marka ayçiçek yağı için TMO satış büfeleri tercih edilebilir. Fiyat indirimlerinin ardındna TMO satış büfelerinde yoğunluş oluştuğu da gözlerden kaçmadı. Vatandaşlar TMO satış büfelerinin sayısının daha da artırılmasını istiyorlar. 

Online Alışveriş İmkanı Var Ancak Fiyatlar 2 TL Daha Pahalı

tmo 5 lt ayçiçek

Yukarıda yer alan fiyat listesi PTTAVM'den alınmıştır. Vatandaşlar PTTAVM üzerinden TMO marka ürünleri alabilirler. Ancak satış büfesinde 99 TL olan 5 LT ayçiçek yağı internet satışında 101 TL'den satışa çıkarılmış durumda.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@