11 15 Nisan Pazartesi Cuma lojman listeleri! Devletten satılık alt, ara, üst kat daireler

Kamu kurumları tarafından satışa çıkarılan lojman listeleri hafta başında yenilecek. Yeni listeler ile evi olmayanlar, devletin satışa çıkardığı lojmanları daha uygun fiyatlarla alabilecek.

Emlak Haberleri 09.04.2022 - 17:58 09.04.2022 - 17:58 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Kamu kurumlarının lojman satış ilanları vatandaşlara çok daha uygun koşullarda ev sahibi olma avantajı sunabilir. Özellikle ihaleye katılımın az olduğu satış ilanlarına ilk teklif fiyatlarına konut almak mümkün olabilir. Bu durumda vatandaşlar çok çok uygun koşullarda ev sahibi olabilirler. 

Bizlerde bu haberimizde pazartesi günü ile cuma günü arasında satışı yapılmak üzere yayımlanan farklı kamu kurumlarına ait konut satışlarını listeledik. İşte ev almak isteyecekler için güncel listeler ve satış detayları. 

KAMUDAN LOJMAN NASIL ALINIR? HERKES BAŞVURU YAPABİLİR Mİ?

Kamu kurumlarının lojman satış ilanlarına ilişkin en çok merak edilen sorulardan birisi de lojman satışları kime yapılır? Kamu kurumlarının lojman satışları aksi belirtilmedikçe herkese açık ilanlardan oluşur. Yani tüm vatandaşlar ek bir koşul olmadan konut satışları için başvuru yapabilirler. Ancak bazı ilanlarda lojman satışlarında öncelikli satış hakkı bildirilir. O satış ilanlarında durum değişir. 

Herkes için Satılık Lojmanlar

Herkes için satılık lojmanlar Milli Emlak Müdürlükleri İl Belediye Başkanlıkları, İlçe Belediye Başkanlıkları, SGK, PTT, DSİ, VGM gibi kurumların ilanlarından oluşur. İhalede kurumlar kendilerine ait evleri olduğunu ilan ederler. Bu evleri ihale ile satacağını açıklayan kurumlar başvuru toplayacaklarını, başvurularını tamamlayan vatandaşların ise ihaleye katılıp teklif sunabileceğini bildiriler. 

Tek Bir Özel Şartlı Şatış Var

Lojmanların satışında tek bir özel şart bulunuyor. Bazı kurumlar içerisinde kamu personeli oturan lojmanları satış listesine çıkarma kararı alabilirler. Bu durumda lojmanın içerisinde oturan personelere evi almak isteyip istemediği sorulur. Eğer kamu personeli lojmanı almak isterse satış o personele öncelikli olarak yapılır. Ancak kamu personeli ikamet ettiği lojmanı almak istemez ve satış sonrası çıkacağını ilan ederse o zaman lojman herkese açık gerçekleşir. 

11 NİSAN PAZARTESİ 15 NİSAN CUMA LOJMAN SATIŞLARI

Aşağıda listelerde hangi kurumların lojman veya kendisine ait konutları satışa çıkardığını listeledik. Vatandaşlar illere göre almak istedikleri konutlar için ihale başvurusunda bulunabilirler. 

11 15 nisan lojman (3)11 15 nisan lojman (2)11 15 nisan lojman (1)

Yukarıda yer alan satış ilanlarına kamu kurumlarının kendi sitelerinden yada basın ilan kurumu ( ilan gov tr ) sayfasından ulaşabilirsiniz. Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanlar kamu konutu kapsamında satılacak dairelerden oluşuyor. Ancak SGK ve Vergi Dairesi kapsamında satışa çıkarılan konutlar kurumlara ait olan evlerdir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@