11-17 Eylül İcradan Satılık Evler! Fiyat Listesi Başvuru Satış İşlemleri

Türkiye genelinde hemen hemen her şehirde icra kapsamında yer alıp satışa çıkarılan daireler bulunuyor. Devlet kurumları tarafından yayımlanan güncel icradan satılık daireler listesi şöyle.

Emlak Haberleri 11.09.2021 - 12:35 11.09.2021 - 12:35 Mustafa KARAGÖZ

81 il genelinde çok sayıda ilçede icradan satış kapsamında yer alan daireler bulunuyor. 

İcradan satılık dairelerle ilgilenenler için başta vergi müdürlükleri ve mahkemeler olmak üzere çeşitli kurumların satışa çıkardığı listeleri derledik. 11 Eylül 17 Eylül tarihleri arasında satılacak olan konutlar için önce başvuru yapacak olan isteklilerin neler yapması gerektiğini aktarıyoruz. 

İCRADAN SATILIK DAİRELER LİSTESİ 11 EYLÜL - 17 EYLÜL

İcradan satışa çıkarılan konutlar farklı kurumlar aracılığıyla ilan edilir. İlanlarda konutların açık artırma usulü ile satılacağı ve ilanlar için istekli olan vatandaşların önceden başvuru yapmaları gerektiği bildirildi. 

Konut satışları için başvuru işlemleri internet üzerinden yapılabilecek. İcra kapsamında yer alan konutlar için istekliler için kurumların yapmış olduğu açıklamada tüm bilgiler verildi. Bu kapsamda başvuru işlemlerinin hangi adres üzerinden yapılacağı ve nasıl teklif verileceğine dair şu ifadeler yer aldı. 

"İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir."

İCRADAN SATILIK KONUTLARA DAİR LİSTELER

İcra kapsamında yer alan ve satışı yapılacak konutlara dair listeler devlet kurumlarının web sitelerinden ulaşılabilir. Bunun yanında Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı (ilan gov.tr) isimli web sitesi de icradan satılık tüm konutları listeledi.

İlan edilen güncel konut satış listelerini son yayımlanan satış duyurularından başlamak üzere sizlerle paylaşıyoruz. 

icradan satılık daireler 11 17 eylül2icradan satılık daireler 11 17 eylülicradan satılık daireler 11 17 eylül 4icradan satılık daireler 11 17 eylül 3

Yukarıda yer alan satış ilanları güncel ilanların çok az bir bölümünü kapsıyor. Basın İlan Kurumu'nun resmi sitesinde konut satışları için toplam 2238 duyuru bulunuyor. Bu duyuruların büyük bölümü için başvuru süreci devam ediyor. 

FİYATLANDIRMA VE SATIŞ İŞLEMLERİ

Konutların icradan satışları kapsamında yayımlanan duyurularda, satış işlemlerinin hangi durumlarda olabileceğine dair detaylar yer alır. Kurumlar belirledikleri fiyat üzerinden konutları ihaleye çıkarırlar. İhale sürecinde verilen teklilflerin oranlarına göre satış işlemleri tamamlanır. Satış fiyatlarına dair kurumlar "Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur." açıklamasında bulunurlar. Eğer beklenen teklif gelmezse ikinci ihale düzenlenir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@