11 Aralık Tarihli Atama Kararnamesi! İşte Cumhurbaşkanı Kararı İle Görevden Alınan ve Atanan Yeni İsimler

11 Aralık tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan atama kararnamesi ile görevden alınan ve yeni atanan isimler ilan edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan yeni atamalar!

Gündem 11.12.2021 - 02:10 11.12.2021 - 02:10 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/580, 581, 582, 583, 584) 11 Aralık 2021 Tarihli ve 31686 Sayılı Resmî Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni yayımlanan atama kararnamesi ile Kapadokya Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Ali Karasar atandı. 

Yine aynı kararname kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kadrolarında da değişiklikler ve yeni atamalar yapıldı. Söz konusu atama kararnamesi Kanal İstanbul projesinin ihale sürecini tıkadığı iddia edilen bürokratlar haberi nedeni ile merakla bekleniyordu. 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ATAMA KARARNAMESİ! 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararnamesi kapsamında İş Başmüfettişliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İş Müfettişi Ufuk YÜKSEKOVA atandı. 

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Gençlik ve Spor Bakanlığında açık bulunan;

- Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne İsmail ÇALGAN,

- Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Selim AK,

- Kars Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ise Nedim ASLAN atandı. 

11 aralık atama kararnamesi 1

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Şeydi DOĞAN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevinden alınırken Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel ARSLAN atandı. 

11 aralık atama kararnamesi 2

11 aralık atama kararnamesi 3

2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Haşan Ali KARASAR Kapadokya Üniversitesi rektörü olarak atandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@