1+1 Giriş Altı 55 M2 Daire İçin Aile Olma Şartı Koyan Emlakçı Sosyal Medyayı Salladı!

İstanbul'da kiralık daire bulmak zorlaşırken 55 m2 büyüklüğe sahip ev için emlakçını aile olma şartı koyması sosyal medyayı salladı!

Emlak Haberleri 26.07.2021 - 16:55 26.07.2021 - 17:00 Gülcan Özer

Son dönemde kentsel dönüşüm projelerinin büyük bir hız kazanması, konut fiyatlarının yükselmesi ve insanların yatırım yapmak için konut almayı tercih etmemeleri üzerine İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin pek çok şehrinde kiralık daire kıtlığı baş göstermeye başlamıştı.

Kiralık ev bulmak son derece zor bir hale gelirken bazı ev sahiplerinin sudan sebeplerle kiracılarını çıkardıkları, yeni kiracılara ise çok daha yüksek fiyatlarla evlerini kiralamaya başladıkları haberleri gündemi sallamış, çok sayıda benzer olayın yaşandığı ortaya çıkmıştı. 

EV SAHİPLERİ KRAL OLDU! 55 M2 DAİRE İÇİN ARANILAN ŞARTLAR PES DEDİRTTİ 

Süreçte ne yazık ki olan yine kiracılara olurken toplam büyüklüğü 55 m2 olan, girişin 2 kot altındaki daire için talep edilen şartlar okuyanları büyük bir şaşkınlık ve öfkeye sevk etti. 

ev-ilanı-1 - Kopya

İstanbul'un Parseller Mahallesi sınırları içerisinde yer alan daire için internetten emlak ilanı verilen siteden yayımlanan ilanda talep edilen istekler tepki yarattı. Bölgede hizmet veren bir emlakçı tarafından yayımlanan ilanda adeta kral dairesi kiralanıyor gibi taleplerde bulunuldu. 

ev-ilanı-2

Resimlerinde son derece bakımsız ve eski olduğu görülen evin verilen ilanında evin doğalgazlı kombili ısınma sistemine sahip olduğu, merkezi konumda yer aldığı, otobüs ve minübüs gibi toplu taşıma araçlarına yakın olduğu bilgisine yer verildi. 

ev-ilanı-3

Semt pazarı ve zincir marketlere yakın olduğu belirtilen evi görmek isteyen kişilerin randevu almaları talep edilirken evi kiralamak isteyen kişilerin ise aile olmaları durumunda tercih edilecekleri belirtildi. 

1+1 daire ev için getirilen aile olma şartı büyük tepki çekerken bu kadar küçük bir eve bir ailenin nasıl sığabileceği tartışmaların ana maddesini oluşturdu. 

ev-ilanı-4

Yayımlanan resimlerde evin mutfağının da son derece küçük ve eski olduğu, evinson derece kirli ve bakıma muhtaç olduğu da dikkat çekti. 

ev-ilanı-5

Özellikle de sosyal medyada büyük tepki çeken ilan kısa sürede yorum yağmuruna tutuldu. Verilen ilanda ortak tepki böylesine kötü ve bakımsız bir ev için dahi çok fazla talepte bulunulması olarak öne çıkarken evin büyüklüğen bakılmaksızın aile şartı konulması eleştirildi.

ilan

Emlakçı tarafından verilen ilanın oluşan tepki sonrasında  düzeltilip düzeltilmeyeceği ise merak konusu oldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@