11 Kasım 2021 Evde Bakım Maaşı Parası Yatan İller Listesi!

Evde bakım maaşı yatan iller 11 Kasım 2021 listesi yayımlandı. Evde bakım maaşı sorgulama nereden, nasıl yapılır, Kasım ayı evde bakım parası ne zaman yatar, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana yattı mı?

Gündem 11.11.2021 - 11:18 11.11.2021 - 11:18 Gülcan Özer

Evde bakım maaşı parası yatan illerin listesi açıklandı. 11 Kasım 2021 Perşembe günü itibari ile evde bakım maaşı parası yatan illerin listesi de belli oldu. Sayı her geçen gün biraz daha artarken ödemelerin önümüzdeki Pazartesi günü itibari ile daha da hızlanması bekleniyor. 

EVDE BAKIM MAAŞI PARASI NE KADAR, 20212 YILI İÇİN KAÇ TL?

65 yaş maaşı olarak ta anılan evde bakım maaşı parası evde bakıma ihtiyaç duyan kişilere ve bu kişilere bakmakla yükümlü olan aile bireylerine devlet eli ile ödenen paradır. Türkiye İstastik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına göre her sene güncellenmektedir.

TÜİK tarafından açıklanan son verilere göre enflasyon ortalaması üzerinden yapılan hesaplama ile evde bakım maaşı parası bin 544,61 liradan 1.658,19 liraya yükseltildi. 

evde-bakım-maaşı-yatan-iller-listesi

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI, EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA NEREDEN NASIL YAPILIR?

Evde bakım parası her ay düzenli olarak hesaplara yatırılmakta olup söz konusu ödemenin hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını öğrenmek için cep telefonundan SMS göndererek ya da e devlet üzerinden sorgulama yapabilmektedir. E Devlet evde bakım maaşı sorgulama hizmetinden yararlanmak için kimlik numarası ve şifre bilgisi ile sisteme girdikten sonra arama bölümünde evde bakım parası yazmanız yeterlidir.

Ziraat Katılım Bankası üzerinden evde bakım maaşı alan kişiler ise cep telefonlarının kısa mesaj bölümünden büyük harflerle noktasız olarak BAKIYE yazdıktan sonra 4747 numarasına mesaj göndererek hesap bakiyesi sorgulama yapabilmektedir. 

EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLERİN LİSTESİ 11 KASIM 2021 PERŞEMBE! 

Tokat, 

Edirne, 

Hatay, 

Karabük, 

Çanakkale, 

Balıkesir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@