1100 TL Pandemi Desteği Almadıysanız Son Şans! Ağustos Ayı e-Devlet Başvuruları Başladı

1100 TL destek ödemelerinde Ağustos ayı başvuruları alınmaya başlandı. Halen almayanlar için destek ödemelerinde başvuru şartları, e-Devlet başvuru ekranını ve diğer detaylar yazımızda.

1100 TL Pandemi Desteği Almadıysanız Son Şans! Ağustos Ayı e-Devlet Başvuruları Başladı

2020 ve 2021 yıllarında destek ihtiyacı olan ailelere sağlanan desteklerin başında 1100 TL nakit ödemeleri geliyor. Tek seferlik ödenen ve halen başvuruları alınan Aile Bakanlığı desteği almayanlar ise halen başvuru yapma şansına sahipler.

1100 TL DESTEK ÖDEMELERİ İÇİN BAŞVURU ŞANSI DEVAM EDİYOR

Pandemi sürecinde ekonomik olarak zor bir dönem geçiren ailelere Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden nakit yardımı yapıldı. İlk destek ödemeleri faz ödemeleri halinde yapılırken daha sonra nakit destek ödemeleri için başvuru ekranı herkes için ve sürekli açıldı. Çok uzun süredir devam eden destek ödemelerinden faydalanmak isteyenlerin ise bakanlığın listelediği koşullara uygun olması gerekiyor.

1100 tl destek

AĞUSTOS AYI BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı pandemi sürecinin devam ediyor olması nedeniyle vatandaşlardan 1100 TL destek ödemeleri için başvuru kabullerini sürdürüyor.

Daha önceki süreçlerde destek ödemesi almayanların alabileceği 1100 TL sosyal yardım ödeneklerine başvuru yapmak isteyecekler, başvurularını e-devlet kanalı üzerinden yapacaklar. Vatandaşlar e-devlet kanalı üzerinden başvuru yaparken aşağıda yer alan aşamaları izleyecekler.

1100 tl destek 3

* T.C. kimlik numarası ve kendi şifreniz ile birlikte e-Devlet sistemine giriş yapın.

* e-Devlet sistemi içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetlerine ulaşın.

* Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nce sağlanan hizmetlere gelin.

* Karşınıza çıkan hizmetler arasından "Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu" sekmesine gelin.

* Bu hizmet üzerinden 1100 TL başvurularınızı gerçekleştireceksiniz.

Destek başvuruları için Aile Bakanlığı'nın talep ettiği tüm bilgiler sisteme girilmeli. Vatandaşlar başvuru formu aşamasında ayrıca sistemde kayıtlı olan bilgilerinde doğruluğundan sorumlular. Tüm bu bilgiler kontrol edilip eksik alanlar doldurulduğunda başvuru formu onaylanacak.

e-devlet Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu ekranına ulaşmak için TIKLAYINIZ

1100 tl destek 2

1100 TL DESTEK ALABİLMEK İÇİN SAĞLANMASI GEREKEN ŞARTLAR

1100 TL Aile Bakanlığı desteğinden faydalanmak isteyenler için sağlanması gereken ilk şart; ödemelerin yalnızca Türk vatandaşlarına yapılması.

Diğer koşullar ise ailelerin gelir ve çalışma durumları ile ilgili. Kamu kurumlarında memur yada işçi olarak çalışanlar 1100 TL alamazlar. Sosyal güvencesi olup aile hane geliri yüksek olanlar ile daha önce 1100 TL desteği almış olanlarda başvuru yapamazlar. Gelir getirici gayrimenkulü olanların başvuruları da Aile Bakanlığı'nca geri çevrilir.

SONRAKİ HABER