119 Bin TL, 122 Bin TL, 126 Bin TL'ye Tam 104 Lojman Satışa Çıkarıldı! İhale 14 Eylül'de

Kayseri Büyükşehir Belediyesi kendisine ait olan 104 kamu konutu 119 bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkardığını duyurdu.

Emlak Haberleri 02.09.2021 - 14:51 02.09.2021 - 14:52 Mustafa KARAGÖZ

Yeni ay itibariyle yeni lojman satış ilanları gelmeye başladı. Yeni yayımlanan duyuru kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediyesi tek bir alanda bulunan tüm kamu konutlarının satışı için ihale düzenleyeceğini ifade etti. İştre satış işlemlerine dair o detaylar. 

KAMU KONUTU SATIŞ İLANI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yayınladığı konut satış ihalesine dair açıklamasında, "Mülkiyeti Belediyemize ait Kocasinan İlçesi Güneşli Mahallesinde bulunan 104 adet Konut Alanı arsası, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesi gereğince yapılacak “Açık Teklif Usulü” ihale ile ayrı ayrı satılacaktır." bilgilerini verdi.

İhalenin ne zaman düzenleneceğine ilişkin detaylı bir açıklamada bulunan belediye başkanlığı ihale işlemlerinin 14 Eylül tarihinde gerçekleştirileceğini açıkladı. 14 Eylül Salı öğlen saat 12.00'de ihale işlemleri başlayacak. Vatandaşlar ihaleye Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Kongre Kültür ve Sanat Merkezi Salonunda katılacaklar. İhaleye katılmak isteyenler ise daha önceden başvuru yapacaklar.

Başvuru yapacak olanlar ister gerçek kişi olarak isterlerse de tüzel kişi olarak başvurularını yapabilecekler. Başvurulardan önce istekliler 100 TL karşlığında belediyeden şartname alacaklar.

Şartnamede yer alan geçici teminat bedeli ödenecek. Ardından ise; Gerçek kişilerde ikametgâh ilmühaberi ve noter tasdikli imza beyannamesi, tüzel kişilerde ise bağlı oldukları oda kaydı evrakları ile başvuru yapılacak. İhale başvuruları son olarak ihaleden bir saat önce 14 Eylül saat 11.00'de sona erecek.

İhaleye katılacaklar isterlerse ücretsiz bir şekilde Belediye Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelir Şube Müdürlüğü’nden ihale şartnamesini görebilecekler. 

KONUTLAR İÇİN BELİRLENEN FİYAT LİSTESİNİN BİR KISMI

KAYSERİ LOJMAN EYLÜL 2021

Kamu konutu alacaklar için başta Garanti BBVA ve İş Bankası gibi bankalar 0.95 faiz oranıyla lojman kredisi sağlıyorlar. İsteyenler lojman kredisi olanaklarından da faydalanabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@