120 Ay 2.500 TL Taksit Öderim Diyenlere İş Bankası Ne Kadar Konut Kredisi Veriyor?

Ev sahibi olmak isteyenler İş Bankası'ndan ayda 2.500 TL taksitle ne kadar konut kredisi çekebileceklerini merak ediyorlar. İş Bankası konut kredisi maliyetleri ne kadar?

Finans 17.12.2021 - 00:52 17.12.2021 - 00:52 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev fiyatlarında meydana gelen yükselişler ev sahibi olmak isteyen vatandaşların gözlerini korkutmaya devam ediyor. Şu anda bir ev satın almak isteyenlerin çok ciddi maliyetleri karşılamaları gerekiyor. Satın alınacak evin fiyatını ödeyebilmek için ilk olarak vatandaşlar yıllarca yaptıkları tasarruflarla elde ettikleri birikimleri bir araya getiriyorlar. Bu birikimleri peşin olarak ödenecek miktar şeklinde değerlendiren vatandaşlar eksik kalan kısımlar için ise bankalardan konut kredisi kullanıyorlar. Bu şekilde insanlar hayallerini kurdukları evleri satın alıp kalan borçlar için ise taksit taksit ödeme yapabiliyorlar. 

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

İş Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyenler kredi maliyet araştırmalarını sürdürüyorlar. Bu konuda İş Bankası müşterileri oldukça avantajlı imkanlardan yararlanabiliyorlar. Özel bankalar içerisinde en düşük faizli konut kredisini veren banka olan İş Bankası aylık yüzde 1,50 faizle müşterilinin konut finansmanı ihtiyaçlarını karşılıyor. Konut kredisi için oldukça cazip imkanları müşterilerine sunan banka olan İş Bankası ödeme planlamasının hazırlanmasında da müşterilere büyük bir serbestlik tanıyor.

İş Bankası'ndan konut kredisi çeken müşteriler esnek ödeme koşullarını da değerlendirerek kendilerini sıkıntıya sokmadan kredi ödemelerini yapabiliyorlar. Bu kapsamda İş Bankası müşterileri aylık eşit taksitli veya esnek ödemeli kredi geri ödeme planı hazırlayabiliyorlar. Bu şekilde herhangi bir ödeme güçlüğüne girilmeden satın alınan ev için çekilen konut kredisinin borcu aydan aya taksitler halinde ödenebiliyor. 

İŞ BANKASI NE KADAR KONUT KREDİSİ VERİYOR?

İş Bankası tarafından verilen konut kredilerinin azami miktarının belirlenmesi de belirli bir sistemle yapılıyor. Öncelikle konut kredisi başvurusu yapan müşterinin satın almak istediği ev için lisanslı bir değerleme şirketinden ekspertiz raporu hazırlatılıyor. Bu ekspertiz raporunda o ev için bir ekspertiz değeri belirleniyor. Evin nitelikleri, yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi, bulunduğu lokasyon gibi değişkenler gözetilerek bir ekspertiz değer tespiti yapılıyor. İş Bankası da bu ekspertiz değeri 500 Bin TL'nin altındaysa yüzde 90 oranında, 500 bin TL'nin üzerindeyse yüzde 80 oranında kredilendirme yapıyor.

AYDA 2.500 TL TAKSİTLE NE KADAR KONUT KREDİSİ ÇEKİLİR?

iş bankası konut kredisi-6

İş Bankası'ndan konut kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,50 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli konut kredisi kullananlar ayda 2.500 TL taksitle İş Bankası'ndan 138.746 TL konut kredisi alabiliyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 300 Bin TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@