120 Ay Vade, 0.95 Faizli Kredi Fırsatıyla Ankara'da Belediyeye Ait 15 Adet 4+1 Daire Satılacak

Ankara Polatlı Belediyesi kendisine ait daireleri satışa çıkardı. İhale usulü ile yapılacak satışlara başvuruda bulunacak olanlar ayrıca bankaların özel lojman kredilerinden faydalanabilecekler.

Emlak Haberleri 28.07.2021 - 11:34 28.07.2021 - 11:39 Mustafa KARAGÖZ

Ankara Polatlı Belediyesi 15 adet daire satışı yapacağını duyurdu. Mülkiyeti kendisine ait olan konutları satacak olan belediye başkanlığı ayrıca konutların satışları için ihale düzenlenecek. Belediyeden konut almak isteyenler için bir kılavuz yayımlayan kurum ihale başvuru şartnamesine ilişkin detayları da ilan etti. 

BELEDİYEDEN SATILIK 15 DAİRE

Satışa çıkarılan konutların hangi usuller ile ne zaman ve nasıl satılacağına ilişkin yayımladığı basın açıklamasında Polatlı Belediyesi "Mülkiyeti Belediyemize ait  yukarıda belirtilen meskenlerin  2886 Sayılı Devlet ihale Kanununun 45. maddesine göre Açık Arttırma Usulü ile 13.08.2021 Cuma günü saat 15:00 da başlamak üzere 5’er dakika ara ile satış ihalesi yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

İlan edilen duyuruya göre ihaleye katılacak olanlar başvurularını 13 Ağustos tarihine kadar ihaleden önce yapacaklar. İhale başvurularını tamamlayanlar ilan edilen tarih ve saatte Polatlı Belediyesi (Kurtuluş Mahallesi Adnan Menderes Caddesi No:20 Polatlı/ANKARA) Toplantı Salonunda açık artırmaya girecekler.

Açık artırmaya katılan istekliler satışa çıkarılan daireler için tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren katılımcı konut almaya hak kazanacak. Konut alanlar tapu işlemlerini belediyenin ihale birimi üzerinden tamamlayacaklar. 

FİYAT LİSTESİ KONUTLARIN ÖZELLİKLERİ

Polatlı İstiklal Mahallesinde yer alan konutlar aynı blok içinde yer alıyor. Toplam 15 daire satışta. Konutların 2 tanesi bodrum -1 katta yer alıyor. Diğer 13 konut ise 2. kat ile 11. kat arasında bulunuyorlar. Listede yer alan en düşük konut 275 bin TL değerinde ki bodrum katta yer alan 4+1 daire olurken en pahalı konut ise 460 bin TL değerinde ki 11. katta bulunan daire olarak bildirildi. Konutların tamamı 4 +1 şeklinde. Konutların brüt alanları eş olup 175 metrekare olarak açıklandı. 

Konut Fiyatları, büyüklüğü, bulunduğu kat ve geçici teminat bedeline dair tablo şu şekilde;

bodrum

0.95 FAİZ ORANIYLA KONUT KREDİSİ KULLANABİLİRSİNİZ

Bankaların kamu konutlarının satışlarına özel konut kredileri bulunuyor. Lojman kredilerinde faiz oranları yüzde 0.95 faiz oranından başlıyor. 120 ay vade seçeneği ile verilen özel konut kredisi sadece lojman alımlarında geçerli. Vatandaşlar anlaşmalı bankalar üzerinden sunulan lojman kredilerine dair bilgi alabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@