120 Ay Vadeli 100 Bin TL Konut Kredisinin Aylık Taksiti Halkbank'ta Kaç TL?

Konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar Halkbank'ın kredi maliyetlerini merak ediyorlar. 100 Bin TL konut kredisini Halkbank aylık kaç TL taksitle müşterilerine veriyor? 

Finans 30.10.2021 - 21:48 30.10.2021 - 21:48 Engin Uzunoğlu

Ev satın almak için imkanlarını zorlayan vatandaşlar son dönemlerde yükselen konut fiyatlarından dolayı ek finansman kaynaklarına ihtiyaç duyuyorlar. Bu da konut kredilerini neredeyse zorunluluk haline getirdi. Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyenler bankaların kredi maliyetlerini araştırıyorlar.

Kamu bankalarının konut kredisi faizlerinde indirime gitmesi tüm kredi maliyetlerinin yeniden yapılmasına neden oldu. Daha uygun maliyetlerle müşterilere konut kredisi veren kamu bankaları arasında Halkbank da bulunuyor. Halkbank konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? Halkbank müşterileri ne kadar maliyetlerle konut kredisi çekebiliyorlar. 

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Halkbank tarafından deüzenlenen konut kredisi kampanyası ile müşterilere önemli imkanlar veriliyor. Halkbank'tan konut kredisi kampanyasından kredi çeken müşteriler hem düşük faiz imkanından hem de kolay ödeme seçeneklerinden yararlanabiliyorlar. Müşterilere konut kredisi çekmeleri halinde Halkbank tarafından sunulan şu ödeme seçeneklerinden birisini tercih edebiliyorlar:

-Aylık eşit taktisli
-3 ayda bir eşit taksitli 
-Arttan taksitli
-Azalan taksitli 
-Serbest ödemeli 

HALKBANK KONUT KREDİSİ AYLIK FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre konut kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,29 faiz uygulanıyor. Ancak bu faiz oranı için bankanın bazı şartları bulunuyor. Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre müşterilerin bu faiz oranını kullanabilmeleri için şu şartları yerine getirmeleri gerekiyor:

-En az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmak 
-Kredi kartı başvurusu yapmak 
-En az 3 adet otomatik ödeme talimatı vermek 
-Halkbank'tan Hayat Sigortası, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmak 
-İnternet / Mobil / Dialog şube üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmak 

Halkbank'ın bu şartlarını yerin egetirmeyen müşteriler 120 ay vadeli konut kredisi çektiklerinde karşılaştıkları aylık faiz oranı yüzde 1,49 oluyor.

HALKBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

halkbank 100 bin tl konut kredisi maliyeti

Halkbank'tan konut kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,29 opranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler kredi vade süresi boyunca bankaya her ay 1.642 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi için müşterilerden 500 TL kredi tahsis ücreti alınıyor. Kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 17 oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@