120 Ay Vadeli 250 Bin TL Konut Kredisi Çekip Ev Sahibi Olanlar Akbank'a Aylık Kaç TL Kredi Taksiti Ödüyorlar?

Konut kredisi faizleri son dönemlerde oldukça araştırılan konular arasında yer alıyor. En düşük faizli konut kredisini veren özel banka hangisi? 300 Bin TL konut kredisinin aylık taksiti kaç TL?

120 Ay Vadeli 250 Bin TL Konut Kredisi Çekip Ev Sahibi Olanlar Akbank'a Aylık Kaç TL Kredi Taksiti Ödüyorlar?

Ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar bu hayallerini bankalardan kullanacakları konut kredileri ile gerçeğe dönüştürebiliyorlar. Son dönemlerde konut kredilerine olan ilgi oldukça çoğaldı. Kredi çekerek ev sahibi olmanın başlı başına avantaj olduğu bir dönemde imkanı olanlar konut satın almak için adeta birbirleri ile yarışır hale geldiler. Konut kredisi için bankalarda uygulanan faiz oranları esasında enflasyona karşı avantajlı olabiliyor. Bundan dolayı özel bankalar ile kamu bankaları arasında konut kredisi faizlerinde oluşan farklar çok fazla önemli olmayabiliyor.

AKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI İLE EV SAHİBİ YAPIYOR

Akbank'ın konut kredisi kampanyası son dönemlerde oldukça büyük ilgi çekiyor. Müşterilere konut finansmanı veren Akbank ev sahibi olabilmenin tüm yollarını açıyor. Akbank'tan konut kredisi çeken müşteriler hayallerini süsleyen evlere sahip olabiliyorlar.

Akbank'ın konut kredisi kampanyasının özellikleri merak ediliyor. Akbank müşterileri 120 aya kadar vade ile konut kredisi çekebiliyorlar. Konut kredisi kullanırken uzun vadenin çok önemli avantajları olabiliyor. Esasında konut kredileri yüksek tutarlarda kullanılabilen bir kredi ürünüdür. Dolayısıyla vade kısa olursa taksitlerin miktarları yüksek olacaktır. Yüksek kredi taksitleri sabit gelirli vatandaşlar için cazip olmayacaktır. Ancak vade uzun tutulursa daha fazla faiz ödemesi yapılsa dahi konut kredisi aylık taksitleri ödenebilir seviyelere çekilebilecektir.

Akbank konut kredisi kullandırdığı müşterilerinden teminat olarak satın alınmak istenen konutun ipoteğini talep ediyor. Bu şekilde banka verdiği krediyi güvence altına alıyor. Olası bir olumsuz durum karşısında konutun mülkiyeti bankaya devredilebiliyor. Müşteri bu şekilde konut kredisi borcundan kurtulabiliyor. Ancak bunun karşılığında müşteriler sahip olduğu evin mülkiyetini kaybediyor.

Konut kredisi çekmek için Akbank'ı tercih eden müşterilere ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Müşteriler ödeme güçlüğü çekmemek adına daha en başta kredi geri ödeme planı hazırlanırken bütçesine ve gelir akışına göre planlama yapabiliyor. Bu da sorunlu kredi oluşumunu engelliyor.

250 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

akbank konut kredisi 250 bin tl

Akbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 2,08 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya 5.680 TL kredi taksiti ödüyorlar.