120 Ay Vadeli 500 Bin TL Konut Kredisinin Faiz Maliyeti Vakıfbank'ta Ne Kadardır?

Konut kredisi maliyetleri ne kadar oldu? Vakıfbank'tan 500 Bin TL konut kredisi çekenler ne kadar aylık taksit öderler? 500 Bin TL konut kredisinin 120 ay vadede toplam faiz maliyeti ne kadardır?

Finans 14.06.2022 - 00:36 14.06.2022 - 00:36 Engin Uzunoğlu

Ev fiyatlarında meydana gelen aşırı yükselişler konut finansmanlarını ön plana çıkarmaya devam ediyor. İnsanlar konut kredisi çekerek ev sahibi olmayı tercih ediyorlar. Bundan dolayı da konut kredisi maliyetleri araştırılıyor. Konut kredilerinin yüksek limitli olmasından dolayı en küçük faiz değişiminin etkisi çok büyük oluyor. Bunun için konut kredisi faizlerini en düşük seviyelerde tutan bankalar kredi kullanımında tercih ediliyor. Peki konut kredisi aylık faizi Vakıfbank'ta ne kadar?

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI!

Vakıfbank'In müşterilere sağladığı konut kredisi imkanının ayrıntıları merak ediliyor. Buna göre kampanya dahilinde müşteriler konut kredisi çektiklerinde aylık yüzde 1,29 oranlı faiz ile karşılaşıyorlar. Piyasa ortalamasına göre oldukça düşük maliyetle konut kredisi veren Vakıfbank bu açıdan direkt tercih sebebi oluyor. 

Konut kredisini Vakıfbank'tan çekmek isteyenlere banka 120 aya kadar vade imkanı da sağlıyor. 10 yıllık vadeye yayılan konut kredisinin aylık taksitleri bu şekilde biraz daha düşük tutulabiliyor. Ancak bu imkanı kullanmak isteyenler ekstra bir faiz maliyetini de göze alıyorlar. 60 ay vadeli kullanılan konut kredisinin aylık taksitleri daha yüksek olsa da faiz maliyeti daha düşük oluyor. Ödeme güçlüğü çekmek istemeyenler 120 ay vadeli konut kredisini tercih ediyorlar.

Konut kredisi kullanımında çok önemli bir ayrıntı da bankaların sağladığı ödeme kolaylıklarıdır. Vakıfbank bu konuda müşterilerine çok geniş çaplı seçenekler sunuyor. Bu kapsamda konut kredisi çeken müşteriler kredi geri ödemelerini belirli ödeme planları ile yapabiliyorlar. Aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, serbest ödemeli gibi ödeme planlarından birisi müşteri tarafından seçilebiliyor.

500 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank 500 bin tl konut kredisi maliyet hesaplaması

Vakıfbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,29 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 8.214 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu konut kredisinin toplam maliyeti ise 985.721 TL olarak hesaplanıyor. 120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi çekilmesi halinde müşteriler ana para haricinde 485 Bin TL faiz maliyeti ile karşılaşıyorlar.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@