120 Ay Vadeli 500 Bin TL Konut Kredisinin Halkbank'ta 10 Yıllık Faiz Maliyeti Kaç TL'dir?

Konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenler 500 Bin TL'lik konut kredisi için Halkbank'a 10 yılda ne kadar faiz ödemesi yapacaklarını merak ediyorlar. İşte Halkbank'ın konut kredisi faiz maliyeti

Finans 04.06.2022 - 20:03 04.06.2022 - 20:03 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak için imkanlarını zorlayanlar yeni zamlara maruz kalmadan evlerini satın almak istiyorlar. Ancak ev fiyatları o derece yükseldi ki insanlar bir anda ev satın alacak nakit tutarı ortaya koyamıyorlar. Eksik kalan kmızım ise konut kredisi çekilerek karşılanabiliyor. Konut kredisi için ise tek adres kamu bankaları oldu. Kamu bankaları konut sektörünü desteklemek amacıyla bir süredir ucuz kredi imkanı sağlıyorlar. Halkbank'ın konut kredisi maliyetleri de yakından takip ediliyor. Peki Halkbank'tan hangi koşullarda konut kredisi çekilebiliyor? 

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Halkbank'tan konut kredisi çekerken hangi şartların uygulandığı ev satın almak isteyen vatandaşlarca araştırılıyor. Öncelikle Halkbank tarafından müşterilere uygun maliyetlerle konut finansmanı sağlanabiliyor. Çekilecek olan bu konut kredisinin azami vade süresi 120 aya kadar olabiliyor. 10 yıllık vade süresi konut kredisi özelinde çok önemli bir avantaj sağlıyor. 

10 yıl vadeli kullanılan bir konut kredisi için taksit tutarları en düşük seviyeye çekilebiliyor. Bu şekilde müşteriler ödeme güçlüğü çekmeden konut kredisi borçlarını geri ödeme imkanı buluyorlar. Bu şekilde ortaya bir faiz maliyeti çıksa da ödeme güçlüğü yaşayarak sorunlu kredilerle karşılaşılmaması amacıyla bu maliyet göze alınabiliyor. 

Konut kredisi çeken müşterilerine Halkbank tarafından önemli imkanlar da sağlanabiliyor. Bu kapsamda müşterilere ödeme kolaylıklarına dair seçim şansı veriliyor. Müşteri konut kredisini kendisine sunulan ödeme planlarından birisini seçerek vadelendirebiliyor. Bu kapsamda aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, ve sebest ödemeli şeklinde ödeme planları tercih edilebiliyor. 

500 BİN TL KONUT KREDİSİ İÇİN HALKBANK 120 AY VADELİ FAİZ MALİYETİ HESAPLAMASI

500 bin tl konıt kredisi maliyet hesaplaması

Halkbank tarafından konut kredisi çekmek isteyen müşterilere aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 500 Bin TL tutarında konut kredisi çeken müşteriler vade süresi devam ettikçe aylık eşit taksitli ödeme planına göre bankaya her ay 7.884 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

120 ay vadeli 500 Bin TL konut kredisi çekilmesi durumunda Halkbank toplamda 946.082 TL kredi maliyeti talep ediyor. 10 yıl vadeli hesaplamaya göre 500 Bin TL konut kredisinin toplam faiz maliyeti 446.082 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@