120 Ay Vadeli Krediyle Kendi İşyerinizi Alın! Halkbank'tan Esnek Ödemeli İşyeri Kredisi

Halkbank işyeri kredisi ile kendi işyerini kurmak, ofis veya dükkan açmak isteyenlere 120 ay vadeli kredi imkanı sunuyor.

120 Ay Vadeli Krediyle Kendi İşyerinizi Alın! Halkbank'tan Esnek Ödemeli İşyeri Kredisi

Halkbank müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına, araba veya ev alımlarına, sunduğu farklı kredi paketleri ile aracılık ediyor. Bankanın güncel kredi listeleri arasında işyeri alımları için de özel bir fırsat bulunuyor. İşte kendi işyerini almak isteyenler için o kredi olanağı.

HALKBANK'TAN İŞYERİ KREDİSİ

Halkbank işyeri kredisi kullanımlarına dair özel şartlar var. Banka kredinin hangi şartlar altında kimler tarafından kullanılabileceğini tüm detayları ile ilan etti. Bankanın kredi kullanım açıklaması kapsamında vatandaşlar kredi için başvurularını yapabilecekler. İşyeri kredisi başvurularının onaylanması için yapılan açıklama metninde "Herhangi bir ticari faaliyeti bulunmayan gerçek kişilerin, ticari olmayan yatırım (kiraya vermek) amacına yönelik olarak üçüncü şahıslardan satın alacakları işyeri niteliğindeki gayrimenkullerin finansmanı için kullandırılan kredimizdir." ifadeleri yer aldı.

ÇOK UZUN VADE OLANAĞI İLE ÖN PLANDA

İşyeri kredisi çok sayıda banka tarafından sağlanmakta olup her banka kendi özellikleri ile aracılık eder. Halkbank'ın en önemli özelliği kredi vade süreci.

Neredeyse tüm özel bankalar işyeri kredi paketlerinde daha kısa vade olanakları sunarlar. Çoğu banka için işyeri kredisi vade süreci 60 ay olarak uygulanır. Bazı özel bankalar ise işyeri kredilerine ihtiyaç kredisi paketi ile aracılık ederler. Bu durumda ise vade süreci 36 ay olarak uygulanır. Halkbank ise kredi vade sürecini 120 ay yani 10 yıl olarak açıkladı. Müşteriler işyeri alımlarına dair kredi kullanırlarsa çok uzun vade ile ödeyebilirler.

NE KADAR İŞYERİ KREDİSİ SAĞLANIR?

İşyeri kredisinde peşinat ve kredi oranı yüzde 50 yüzde 50 uygulanır. Örneğin 200.000 TL değerinde bir işyeri alacak bir müşteri 100.000 T peşinat ödemek zorunda. Geri kalan 100.000 TL ise Halkbank İşyeri Kredisi kapsamında çekilebilir.

KREDİ FAİZ ORANI

Halkbank işyeri kredisinde faiz oranı yüzde 1.58 olarak uygulanır. Banka 100.000 TL işyeri kredisi kullanılması durumunda oluşan ödeme planına dair açıklamada bulundu. Bankanın sitesinde yapılan açıklamada taksit tutarı ve diğer veriler paylaşılırken bir de maliyet tablosu paylaşıldı.

işyeri kredisi

Halkbank maliyet hesabına dair açıklamasında "100.000 TL kredinizi aylık 2.118,41 TL taksit tutarı ile 120 ay vade ve 525 TL tahsis ücreti ödeyerek, %1,58 faiz oranı ile alabilirsiniz." bilgisini verdi.

SONRAKİ HABER