120 Ay Vadeyle Ev Sahibi Olun! TOKİ 1.753 TL Taksitle 3+1 Konut Satıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından uygun fiyatlı konut satışlarına bugün Kütahya'dan 174 adet 3+1 konut eklendi.

120 Ay Vadeyle Ev Sahibi Olun! TOKİ 1.753 TL Taksitle 3+1 Konut Satıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yeni bir konut satış ilanı yayınlandı. Buna göre Kütahya Merkez Parmakören Mahallesi 1453 Konutlar Projesi'nde 174 adet 3+1 konut satışa çıkarıldı. TOKİ bu konut satışına ilişkin tüm detayları resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı ilanla duyurdu.

TOKİ tarafından verilen bilgilere göre Kütahya Merkez Parmakören Mahallesi 1453 Konutlar Projesi'nde gerçekleştirilecek olan konut satışları kuralı satış şeklinde yapılacak. Bu konutları satın almak isteyenler önce TOKİ'Ye başvuruda bulunacaklar. Bu başvurular belirli kategorilerde değerlendirilip kura yoluyla satış gerçekleşecek.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Toki tarafından verilen bilgilere göre Kütahya Merkez Parmakören Mahallesi 1453 Konutlar Projesi'nde 174 adet 3+1 konut için başvuru yapabileceklerin kimler olduğu da açıklandı. Başvurular 3 ayrı kategoride değerlendirilecek.

İlk kategoriye göre şehit aileleri, harp ve vazife malülleri ile dul ve yetimlerin başvuruları kabul edilecek. İkinci kategoride ise en az yüzde 40 engelli vatandaşların başvuruları alınacak. Üçüncü kategoride ise diğer alıcı adayları başvurabilecekler.

Yapılacak olan 174 adet konut satışında şehit aileleri, harp ve vazife malülleri ile dul ve yetimler için 18 adet konut ayrıldı. Yüzde 40 engelli avatndaşlar için ise 9 konutluk kontenjan hakkı tanındı. Kura ile yapılacak olan bu konutların kim tarafından alınacağına dair belirlenme işleminde konut alma hakkı kazanamayanlar diğer konut alıcıları ile beraber bir kuraya daha girecekler.

KONUT FİYATLARI VE İSTENEN TAKSİTLER NE KADAR?

TOKİ tarafından satışa çıkarılan Kütahya Merkez Parmakören Mahallesi 1453 Konutlar Projesi'nde 174 adet 3+1 konut için fiyat ve taksit açıklaması da yapıldı.

Buna göre satışa çıkarılan konutların fiyatları 280.500 TL ile 342.100 TL arasında değişiyor. TOKİ'nin açıklamasına göre bu konutların satışında vatandaşlara 96 ay, 108 ay ve 120 ay vade yapılacak. Bu vade süresi ödenecek olan peşinata göre değişecek. Vatandaşlar yüzde 10, yüzde 15 ve yüzde 25 peşinat ödemesi yapabilecekler.

TOKİ'nin yaptığı ve açıkladığı taksit hesaplamasına göre buy konuttlar için belirlenen en düşük taksit miktarı 1.753 TL oldu. En yüksek taksit miktarı ise 3.207 TL olarak açıklandı.

toki konut satışı fiyat taksit açıklaması

BAŞVURU NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Kütahya'da satışa çıkarılan 174 konut için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvuru işlemlerini 23 Ağustos ile 3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirebilecekler. Başvuru sırasında vatandaşlar başvuru bedeli olarak 2.000 TL ödeyecekler. Başvurular Türkiye Halk Bankası'nın Kütahya'da bulunan şebelerden ve e-devlet üzerinden yapılabilecek.

KURA NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre başvuru sayısı konut sayısını geçmesi durumunda kura çekimi yapılacak. İlanda belirlenen esaslara göre kura çekimi 10 Eylül 2021'de yapılacak. Kura çekiminin yapılacağı yer ise TOKİ tarafından daha sonra açıklanacak.

SONRAKİ HABER