125 Metrekare 4+1 Villa Tipi Dubleks Ahşap Ev Kaç TL'ye Yaptırılır?

Uygun arazisi olanlar bu arazi üzerinde ahşap ev yaptırabilmek için fiyat araştırması yapıyorlar. hşap ev fiyatları ne kadar? Villa tipi ahşap evler kaç TL'ye yaptırılır?

125 Metrekare 4+1 Villa Tipi Dubleks Ahşap Ev Kaç TL'ye Yaptırılır?

Müstakil bir ev hayali kuranların seçenekleri arasında yer alan ev modellerinden birisi de ahşap evlerdir. Uygun bir arazisi olan vatandaşlar doğa ile uyumlu ahşap evleri tercih edebiliyorlar. Hem müstakil bir ev sahibi olan vatandaşlar hem de görsel güzelliği olan ve elbenisi bulunan bir yaşam alanını elde edebiliyorlar. Ayrıca ahşap evlerin betonarme yapılara göre çok sayıda avantajı bulunuyor.

AHŞAP EVLERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

tercihlerini ahşap evlerden yana kullananlar çeşitli avantajlara da sahip olabiliyorlar. Öncelikle bu evler diğer yapı modellerine göre yüksek oranlı enerji verimliliği sağlamaktadırlar. Ahşap evlerin hem ısınması hem de soğutması oldukça düşük maliyetlidir. Ayrıca doğru yapılmış bir ahşap evin dayanıklılığı oldukça yüksektir. Uzun yıllar boyunca dayanabilen ahşap evler yüzyıllarca bile ayakta kalabilir. Çevre dostu bu evlerim bakımları da oldukça kolaydır. Bu durum bakım maliyetlerinin çok daha düşük olmasını sağlamaktadır. Prefabrik evlerden daha dayanıklı olan ahşap evler betonarme yapılardan da daha düşük bakım onarım maliyetlerine sahiptir.

AHŞAP EV NASIL YAPTIRILIR?

Günümüzde gelişen teknoloji inşaat sektöründe yan sektörler doğmasını sağlamıştır. Ahşat ev üretimi de bu şekilde faaliyet alanına sahiptir. Firmalar yüksek teknolojik imkanlarla ahşap ev imalatı yapmaktadırlar. Ahşap ev yaptırmak isteyenler ise yalnızca evlerinin modelini seçerek 4 haftalık ortalama bir sürede ahşap evlerine kavuşabiliyorlar. Ancak özel bir mimari tasarım istenmesi durumunda ahşap evlerin üretim süreleri artabilmektedir.

AHŞAP EV FİYATLARI NE KADAR?

Ahşap ev fiyatları belirlenirken bu evlerin üretim ve malzeme kalitesine göre farklı fiyatlar görülebilmektedir. Ahşap ev yapımı konusunda kaliteli malzemenin ve doğru üretim ile montajın çok büyük bir önemi vardır. Bundan dolayı da ciddi firmalar ile çalışılması gerekmektedir. Ortalama ahşap ev fiyatlarını Emlak365 okuyucuları için araştırdık. İşte ahşap evlerin ortalama fiyatları...

40 metrekare büyüklüğünde 2+1 şeklinde tasarlanmış ahşep ev için üretici firma 255 Bin TL fiyat belirledi. Bu fiyatın içerisinde üretim, nakliye, montaj ve kurulum da yer almaktadır. Ahşap evin elektrik ve su tesisatı da üretici firma tarafından yapılmaktadır.

66 metrekarelik büyüklüğü olan ve 2+1 şeklinde tasarlanmış lüks ahşap ev için üretici firma 417 Bin TL fiyat açıkladı. Üretim ve kurulum dahil olmak üzere tüm aşamalar ilgili firma tarafından yapılmaktadır. Ekstra bir ödeme yapılmasına gerek olmadan bu fiyatla bu nitelikte ahşap ev yaptırılabiliyor.

125 metrekare büyüklüğünde villa tipi dubleks ahşap ev için ise 525 Bin TL fiyat bildirildi. 4+1 olan bu ahşap ev için herhangi bir ekstra maliyet ile karşılaşılmıyor.

SONRAKİ HABER