13 - 14 Kasım Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi! Hangi İllerde Evde Bakım Parası Yattı?

Evde bakım maaşı yatan iller Kasım 2021 listesi yayımlandı. 12 - 13 - 14 Kasım 2021 evde bakım maaşı yatan iller hangileri, hangi illerde evde bakım parası yattı?

Finans 12.11.2021 - 23:38 12.11.2021 - 23:38 Gülcan Özer

Evde bakım maaşı yatan iller Kasım 2021 listesi açıklandı. Açıklanan listeye göre bugüne kadar tam 12 ilde evde bakım parası hesaplara yattı. Güncel evde bakım maaşı yatan illerin listesi yayımlandı. 

Yapmış oldukları başvurular sonrasında evde bakım maaşı parası almaya hak kazanan kişilere aylık olarak ödenen tutar her ay belirlenen aralıklarda hesaplara otomatik olarak yatırılıyor. Ancak her ilde bakanlık bünyesindeki çalışmalara ve verilen onaylara göre değişiklik gösteren tarihlerde geçmiş oluyor. Bu nedenler iller arasında farklılıklar yaşanabiliyor. 

2021 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

Evde bakım maaşı parası her sene güncellenmekte olup memur maaş zammı olarak ta uygulanan enflasyon rakamlarına göre bu rakam revize edilmektedir. 2021 senesinin Temmuz ayında yapılan güncelleme ile evde bakım maaşı parası ikinci altı ayı kapsayan Temmuz -  Aralık ayı için bin 798 TL olarak belirlendi. 

evde bakım parası-1

EVDE BAKIM PARALARI NE ZAMAN YATACAK KASIM 2021?

"Evde bakım maaşları ayın kaçında yatıyor?" sorusu gündemdeki yerini korurken Kasım ayı ödemeleri başladı. Genelde her ayın ikinci haftası itibari ile evde bakım maaşı hesaplara yatırılmakta olup Aile, Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödemeler önce listeler halinde hazırlanmakta, sonra illerde bu listeler incelenerek onaylanmaktadır. 

Her ayın 2. haftası itibari ile listeler onaylanmaya başlanmakta olup listesi erken onaylanan illerde ödemeler başlarken her ilde onay süresi farklı olduğu için ödeme tarihlerinde şehirlerde farklılıkla yaşanmakta, bazı illerde erken ödeme yapılırken bazı illerde ise gecikmeler yaşanabilmektedir. 

evde bakım maaşı parası

12 - 13 - 14 KASIM 2021 EVDE BAKIM MAAŞI PARASI YATAN İLLERİN LİSTESİ 

Tokat, 

Karabük, 

Kırıkkale, 

Diyarbakır, 

Edirne, 

Çanakkale, 

Aksaray, 

Antalya, 

Hatay, 

Balıkesir, 

Afyonkarahisar, 

Sakarya.

evde bakım maaşları yatan iller

DİĞER İLLERDE EVDE BAKIM MAAŞLARI NE ZAMAN YATAR?

Evde bakım maaşı yatan 12 Kasım 2021 tarihi itibari ile şu anda 12 ilde hesaplara yatarken Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere diğer illerde Pazartesi günü itibari ile hesaplara paraların yatırılması bekleniyor. Önümüzdeki Cuma gününe kadar pek çok şehirde ödemelerin hesaplara geçmesi beklenirken Kasım ayının 3. haftasına kadar ödemelerin kademeli olarak tamamlanması planlanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@