13-17 Aralık Haftasında Bu Hisse Senetlerine Dikkat! İşte Yeni Haftada Kazandıracak Borsa İstanbul Hisse Önerileri!

Borsa İstanbul rekordan rekora koşarken yatırımcılara büyük kazançlar sağlamaya devam ediyor. Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde hangi hisse senetleri takip edilmeli? Haftalık hisse önerileri neler?

Finans 12.12.2021 - 00:23 12.12.2021 - 00:23 Engin Uzunoğlu

Borsa İstanbul son dönemlerde Türkiye ekonomisinin yıldızı olma özelliğini devam ettiriyor. Türk lirası değer kayıpları ile rekor kırarken Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi de değer kazanması ile rekordan rekora koşuyor. Türkiye ekonomisinin en çok kazandıran yatırım araçlarından birisi haline gelen Borsa İstanbul sayesinde çok sayıda yatırımcı varlıklarını katlamayı başardı. 

Borsa İstanbul'da yatırım yaparken en kritik nokta doğru zamanda doğru hamleleri yapmak oluyor. Bunun için de doğru zamanda doğru hisse senetleri alınıp satılmalı. Bunu başarabilen yatırımcılar varlıklarını koruyup katlarken bu ayrıntıya dikkat etmeyen veya başarılı olamayanlar da bu yükseliş trendinde dahi zarar edebiliyorlar. Peki Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde yatırımcılar ne yapmalılar, nasıl hareket etmeliler? İşte hayat kurtaran borsa önerilerinin detaylı analizi...

BORSA İSTANBUL HAFTALIK HİSSE ÖNERİLERİ NELER?

Borsa İstanbul'da yükseliş potansiyeli olan hisse senetleri bazı yatırım şirketleri tarafından haftalık hisse önerileri şeklinde ilan ediliyorlar. Ancak burada doğru analizlerin yapılıyor olması gerekir. Bu konuda otorite olarak değerlendirilen ve yatırımcılara kazanç kapısı aralayan yatırım şirketlerinden birisi de Ahlatcı Yatırım oluyor. Bu yatırım şirketi tarafından her hafta Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi haftalık hisse önerileri yayınlanıyor. Bu hisse önerilerini takip ederek doğru hamleler yapan yatırımcılar kazançlı çıkabiliyorlar.

13-17 ARALIK HAFTASINDA HANGİ HİSSE SENETLERİ TAKİP EDİLMELİ

Ahlatcı Yatırım tarafından 13 Aralık - 17 Aralık işlem haftasına ilişkin haftalık hisse önerileri yayınlandı. Her hafta olduğu gibi Ahlatcı Yatırım haftalık hisse önerileri bülteni yine bir hafta öncesinde önerilen hisselerin performanslarına ilişkin bilgilerle başlıyor.

BU HİSSE ÖNERİLERİ KAZANDIRDI!

Ahlatcı Yatırım tarafından geçtiğimiz hafta önerilen hisse senetlerinden DOHOL, ISFIN, ORGE, ODAS ve KOZAL hisseleri belirlenen hedef fiyat aralığına ulaşmayı başardı. Geçen hafta görülen en yüksek seviye ile bir önceki haftanın kapanış değerleri karşılaştırıldığında ISFIN Yüzde 17, ORGE ise yüzde 6,5 oranında değer kazandı. Kapanış fiyatları üzerinden değerlendirme yapıldığında ise ISFIN yüzde 12,7 değer artışı ile en çok kazandıran hisse senedi oldu. 

Geçtiğimiz hafta XU100'de yüzde 6,55 oranında değer artışı yaşandı. Ahlatcı Yatırım'ın hisse önerileri ise ortalama yüzde 3,80 değer kazandı. 

BU HAFTA BU HİSSE SENETLERİNE DİKKAT!

Ahlatcı Yatırım tarafından 13 - 17 Aralık haftasının Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nin yeni hisse önerileri de açıklandı. Buna göre bir önceki hafta hisse önerileri listesinde yer alan DOHOL, ISFIN, ORGE ve ODAS hisseleri listeden çıkarıldı. Bu hisselerin yerine ilse haftalık hisse önerileri listesine AKSA, KORDS, LOGO ve VESTL hisse senetleri eklendi. Ayrıca Ahlatcı Yatırım tarafından yapılan açıklamaya göre KOZAL hisse senedinin de haftalık model portföyde tutulmaya devam edildiği bildirildi.

Not: Haberimizde yer alan değerlendirmeler ilgili yatırım şirketine ait olmakla beraber sadece bilgilendirme amacıyla haberleştirilmiştir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@