13 17 Haziran listesi! 1+1, 2+1, 3+1 daireler, bahçeli evler, arsalar, dükkanlar tüm devletten satılık

13 Haziran Pazartesi 17 Haziran Cuma arasında çok sayıda kamu kurumu tarafından lojman satışları yapılacak. Lojmanlar dışında kamu konutu, apartman dairesi, dükkan, işyeri, bahçe, tarla arsa da var.

Emlak Haberleri 11.06.2022 - 08:47 11.06.2022 - 09:10 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarının konut satış listeleri haftasonu öncesinde yenilendi. Pazartesi gününden itibaren devam edecek satışlar için güncel duyuruları türününe göre ayırdık. En çok aranan ilanlar olanlar lojman satış duyurularının tamamını sizlerle paylaşırken kamu kurumlarının işyeri ve dükkan satışlarına dair listeleri de derledik. Bunun dışında oldukça ilgi göre tarla, bahçe ve arsa satışları için de güncel listeleri sizlerle paylaşıyoruz. 

HAZİNEDEN SATILIK ARSA, LOJMAN VE DÜKKANLAR

Devlete ait olan dairelerin satış işlemleri aynı olur. Tüm taşınmaz aynı yöntemle açık artırma ile satılırlar. Kurumlar öncelikle kendilerine ait olan gayrimenkuller için bir satış dosyası hazırlarlar. Daha sonra kendilerine ait web siteleri ve basın ilan kurumu aracılığıyla ilan kamuoyuna duyurulur. 

İlanı gören ve inceleyen vatandaşlar satışı yapılacak olan gayrimenkulün kendisine uygun olması durumunda süreci başlatır. Sürecin ilk aşaması kuruma gidilmesi ve satış dosyasının alınması olur. Bu dosyada gayrimenkullerin özellikleri ihale başvuru işlemlerinin detayları yer alacak. Bu dosya esasına göre ise başvurular yapılacak. 

İHALELERE KATILIM NASIL SAĞLANACAK?

Başvurular nasıl yapılır? İhale başvuruları için iki temel süreç bulunuyor. Birinci işlem ihale şartnamesinin imzalanması ve geçici teminat bedelinin ödenip makbuzun kuruma teslim edilmesi ile oluşuyor. Bu işlemi tamamlayanlar ikinci sürece başlıyor. Bu aşamada ise ihale için gerekli olan ve temel evraklardan oluşan listenin kuruma teslim edilmesi gerekiyor. Geçici teminat bedeli ödemesi her bir gayrimenkul için ayrı ayrı  belirlenir. Bu ücret ödenir ihaleye katılım sağlanır. Eğer gayrimenkul alınamazsa kurum bu ödemeyi iade eder. 

LİSTELERİ GÖRMEK İSTEYENLER

Hangi şehirde lojman satışı, bahçeli müstakil ev, işyeri dükkan mağaza yada arsa tarla arazi satışı olacağını öğrenmek isteyenler için güncel listeleri basın ilan kurumunda yer alan duyurulara göre aktarıyoruz. 

13 17 Haziran Pazartesi Cuma satılık 1+1 2+1 3+1 apartman dairesi lojman ilanları

13 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 513 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 413 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 213 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 1

13 17 Haziran Pazartesi Cuma satılık dükkanlar

9213 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 9913 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 98

13 17 Haziran Pazartesi Cuma satılık konut sanayi turizm alanı imarlı arsalar

13 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 1313 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 913 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 813 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 7

13 17 Haziran Pazartesi Cuma satılık imarsız tarla, bahçe araziler. 

13 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 9713 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 9113 17 kamudan satılık lojman dükkan işyeri arsa 13

Ön başvuru formu ve duyuruları tek tek incelemek isteyenler kurumların resmi sitelerinde yer alan ihaleler bölümünden bu ilanları ayrı ayrı görüntüleyebilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@