13 Bin Liraya Sahibinden İkinci El Prefabrik Evler! Prefabrike Ev Almak İsteyenler İçin Yeni Kampanyalar

Depreme dayanıklı olması, kısa sürede teslim edilmesi ve normal konutlara oranla çok daha ucuz fiyatlarla satılması nedeni ile son dönemde prefabrik evlere olan ilgi artmıştı.

Emlak Haberleri 09.12.2021 - 15:29 09.12.2021 - 15:29 Gülcan Özer

Pandemi döneminin parlayan yıldızı olan ve yoğun bir talep artışı yaşanan prefabrik evler için istenen satış fiyatlarına da zam yağmuru başlamıştı. Sıfır prefabrik ev fiyatlarında yaşanan yükseliş sonrasında vatandaş ikinci el prefabrik evlere yönelirken sahibinden yayımlanan ilanlar makul fiyatlarla dikkat çekti. 

Prefabrik ev sahibi olmak isteyen kişiler için verilen ikinci el ilanlarda belirlenen en düşük satış fiyatı 13 bin TL olarak yer alırken prefabrik ev fiyatları satışa sunulan evlerin metrekaresi, oda sayısı, iç yapısı ve özelliklerine göre değişiyor. Örneğin 115 m2 2+1 anahtar teslim hafif çelik villa için belirlenen satış fiyatı 304 bin 750 TL olarak yazılırken depreme dayanıklı sıfır çelik villa da 225 bin lira fiyatla satışa sunuldu. 

PREFABRİK EV FİYATLARI NE KADAR, KAÇ TL?

Sıfır prefabrik ev fiyatları daha yüksek fiyatlarla satılırken ikinci el sahibinden prefabrik ev fiyatları ise çok daha uygun fiyatlarla satılıyor. Özellikle de pandemi döneminde uzaktan eğitim ve çalışma sistemi nedeni ile köyüne prefabrik ev yaptıran kişilerin yeniden yüz yüze eğitim ve ofisten çalışma sistemine geçiş yapılması ile şehre dönüşü ile sahibinden ilan siteleri üzerinden satılan ikinci el prefabrik ev ilanlarında büyük artış yaşanması dikkat çekmişti. 

prefabrik ev ilanları sahibinden 1

13 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan ikinci el prefabrik ev ilanları kadar üretici firmalar tarafından aracısız olarak direkt olarak satışa sunulan prefabrik evlerde de fiyat avantajları sunulduğu görüldü. 

prefabrik ev ilanları sahibinden 2

Bazı firmaların 56 bin liralık satış fiyatı koymaları dikkat çekerken 39 m2 verandalı prefabrik ev için belirlenen 80 bin liralık fiyatta dikkat çekti. 

PREFABRİK EV ALANA DEVLET DESTEĞİ: 30 BİN LİRASINI BAKANLIK ÖDÜYOR! 

Köye ev yapana devlet yardımı olarak Aile Bakanlığı destek ödemeleri yaparken ihtiyaç sahibi olan kişilere çeşitli tutarlarda ödemeler yapılıyor. Muhtaç durumda olan kişilere Aile Bakanlığı prefabrik ev yardımı olarak 30 bin lira öderken, betonarme ev yapanlara ise aranılan şartları taşımaları durumunda ise 40 bin lira ödüyor. Evi oturulmayacak kadar bakımsız ve eski olan ihtiyaç sahiplerine ise 20 bin liralık tadilat, bakım yardımı ödeniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@